Коротко / Планета
Британія та Канада хочуть об’єднати посольства
Британія та Канада мають намір організувати спільні дипломатичні місії за кордоном. Про це оголосив учора британський міністр закордонних справ Вільям Хейг на зустрічі з канадським колегою Джоном Бердом в Оттаві. До угоди про створення об’єднаних дипломатичних місій у перспективі можуть також приєднатися Австралія та Нова Зеландія. За словами Хейга, це дозволить Британії «забезпечити ширшу міжнародну присутність за менші гроші». Спільні дипмісії Британії та Канади з’являться там, де досі з якихось причин немає посольства або представництва однієї з країн. «Як сказав Девід Кемерон торік, звертаючись до канадського парламенту: «Ми — дві нації, але королева в нас одна, й цінності в нас єдині», — цитує прем’єра Хейг у поширеній заяві. «Ми стояли пліч-о-пліч з великих воєн минулого століття, ми ведемо битву з терористами в Афганістані й допомагаємо країнам «арабської весни», таким як Лівія й Сирія», — підкреслює глава Форін офісу. «Ми — двоюрідні брати. Тому природно, що ми хочемо об’єднати наші посольства з Канадою в місцях, де це необхідно обом країнам», — пояснює свою точку зору міністр. Спостерігачі вважають, що дипломатичний союз з Канадою буде добре сприйнятий у колах британських євроскептиків, оскільки є противагою експансії спільних диппредставництв ЄС.
Янукович виступить на пленарній сесії ГА ООН. Тему виступу тримають у таємниці
Президент України Віктор Янукович, який учора розпочав триденний робочий візит до США, виступить на пленарному засіданні 67-ї сесії ГА ООН. Про це повідомив вчора Глава Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін. Однак, він не сказав, про що йтиметься в його промові і з ким планує глава Української держави зустрічатися в США. Тим часом вчора Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Мун на відкритті 67-ї сесії Генеральної асамблеї (ГА) ООН, закликав нації поважати культурні цінності інших народів. «Необхідно почути голос, що закликає до спокою і збереження рівноваги, так як він робить нас твердішими», — заявив Пан Гі Мун, в першу чергу маючи на увазі хвилю насильства, яка накрила мусульманський світ в останній тиждень. Крім того, він закликав учасників використовувати можливості форуму і зосередити свої зусилля на вирішенні ситуації в Сирії. Виступаючи після генерального секретаря, новий голова ГА Вук Єреміч в своїй промові не торкнувся сирійського питання, однак підкреслив, що мирне врегулювання стане основною темою обговорення міжнародним органом. Відзначимо, на порядку 67-ї сесії Генеральної асамблеї ООН більше 150 тем, в тому числі питання сприяння сталому розвитку країн, підтримки миру і безпеки, дотримання режиму ядерного нерозповсюдження, захисту прав людини і розвитку міжнародного права. Значну увагу буде приділено збройному конфлікту в Сирії, який, за даними ООН, вже забрав життя більше 20 тис. чоловік. В ході його розгляду, за інформацією з дипломатичних джерел, буде піднято питання про зростаючу роль Ліги арабських держав у врегулюванні сирійського кризи та вирішенні інших регіональних проблем. в США.
Олланду й Меркель удалося зблизити позиції
Франція та Німеччина утворюють серце єдиної Європи й несуть особливу відповідальність за її долю, проголосив французький президент Франсуа Олланд у присутності канцлера Німеччини Ангели Меркель. З такою заявою французький президент виступив у німецькому Людвігсбурзі 22 вересня, в день півстолітнього ювілею історичної промови, з якою виступив там Шарль де Голль. Засновник П’ятої республіки тоді звернувся до молодих німців їхньою рідною мовою, назвавши їх «дітьми великої нації, що припустилася в своїй історії великих помилок». Ця подія вважається символом остаточного примирення французького й німецького народів після двох світових воєн. «Знадобилася велика мужність, щоб повірити в Європу, яка розірвала себе надвоє, й замінити недовіру надією», — сказав Олланд, згадуючи знаменитого попередника. Він також закликав до поглиблення інтеграції: «Треба створити інструменти, що зроблять нас сильнішими: податковий союз, банківський союз, соціальний союз і політичний союз». Олланд говорив французькою, але завершив промову фразою німецькою: «Від вас залежить зробити «європейську мрію» реальністю». «Хоч би наскільки великими були нинішні економічні труднощі, ми, європейці, єдині», — сказала у відповідь Меркель. Лідери двох країн також обмінялися думками щодо питань європейської інтеграції, реформи банківської системи й планованого злиття концернів EADS і BAE Systems у найбільшу в світі аерокосмічну компанію.
Лівія пред’явила ультиматум збройним ополченцям
Влада Лівії вирішила розпустити всі збройні формування, створення яких не було санкціоноване державою, повідомляє Франс Пресс із посиланням на голову лівійського Загального національного конгресу Мухаммеда Юсуфа аль-Макріфа. Командування армії наказало їм протягом двох діб звільнити займані ними державні приміщення. Роззброєнням керуватиме спеціально створений центр у Бенгазі, сформований з представників Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони й груп бойовиків, зарахованих до лав збройних сил. Ультиматум викликано скандалом, що триває й пов’язаний з убивством американського посла в Бенгазі. Як передає Бі-Бі-Сі, групу збройних ополченців уже видворили з комплексу, розташованого на трасі, що веде до міжнародного аеропорту в Тріполі. Нагадаємо, що в ніч на 22 вересня тисячі демонстрантів у Бенгазі взяли штурмом останню базу бойовиків угруповання «Ансар аш-Шаріа». За відомостями працівників медичних служб, під час зіткнень за ніч загинула щонайменше одна людина, ще близько 20 дістали поранення. Ці події викликали широкий резонанс у лівійському суспільстві, особливо в Бенгазі. У ніч на неділю «Ансар аш-Шаріа» й інше угруповання — «Абу Слім» оголосили про саморозпуск. Про це повідомило агентство Рейтер. За даними деяких ЗМІ, угруповання «Ансар аш-Шаріа» належить до міжнародної терористичної організації «Аль-Каїда».
Випуск газети №:
№171, (2012)Рубрика
День Планети