Перейти до основного вмісту

Візит до власного Мінотавра

У київському арт-центрі «Я Галерея» Олександр Король досліджує бажання та підсвідомі страхи сучасної людини
15 жовтня, 16:51
ФОТОРЕПРОДУКЦІЮ НАДАНО АРТ-ЦЕНТРОМ «Я ГАЛЕРЕЯ»

Виставка під назвою «Мінотавр-квест» об’єднує картини та інсталяції, які митець створював останні півтора роки. Помічник куратора «Я Галереї» Катерина Носко каже: «Загальна ідея проекту не прив’язана до міфології, хоча є Мінотавр — головний герой, і певна точка відліку. Є й інсталяція, яка уособлює Аріадну. Але, якщо у міфі одна вказівна нитка, тут їх — багато. Лабіринт, у першу чергу, не боротьба з Мінотавром, а спроба увійти з ним у контакт і подолати себе, позбутися власних неусвідомлених страхів та йти далі. Такий спосіб арт-терапії».

«Сліпий», «Добрий ранок, люди!», «Битва» — у цих картинах Олександра Короля міф переплітається із реальністю, написи на роботах «любов», «ненависть», «пітьма» є дороговказами у мистецькому квесті. Проект сприймається як актуальний у сучасній Україні, хоча роботи з «Мінотавр-квесту» почали створюватися до Євромайдану та боїв на сході. Олександр Король зізнався: «Своєю творчістю не лякаю когось, лише визнаю існування проблем, які існували завжди. Мені цікава людина, це — найліпший об’єкт досліджень. Я не розкривав тему страхів спеціально, просто писав роботи, а потім з’явився образ Мінотавра — це збирає усі сюжети докупи».

У роботі «Менеджер» грізний чоловік на коні зникає у тумані разом із псом. Для художника цей вершник, що зверхньо дивиться на глядача, уособлює фатум. «У моїх роботах є питання, але відповідей я не несу, — підкреслює Олександр Король. — Мені не цікаві однозначні роботи, які щось стверджують або спростовують. Добре, коли глядач сам для себе визначається, що бачить».

Картина про словесну агресію — «Добрий ранок, люди!». На думку помічника куратора «Я Галереї» Катерини Носко, цю роботу можна пов’язати із філософією буддизму. «Сонце встає, і його не цікавить, що про нього думають земляни, це — дрібниці. Усі соціальні проблеми — справа людини. До речі, сам художник припускає, що його роботи глядач не прийме. Але свідомо створює образи, які дисонують зі спокійним життям обивателя», — коментує Катерина Носко.

Втім, аудиторія знає і добре сприймає Олександра Короля. «Я Галерея» співпрацює із митцем п’ять років, разом вони реалізують проекти у Києві та Дніпропетровську, рідному місті художника. «Повага до глядача у поєднанні із візуальним нахабством — почерк Короля, — акцентує засновник «Я Галереї» Павло Гудімов. — Це — сучасне наївне мистецтво, міське. Художник комунікує із глядачем зручною йому мовою, не підлаштовується під аудиторію. Тут багато речей, подібних на експресіонізм. І субкультурна молодь сприймає митця дуже оптимістично, як «свого», бо він використовує сучасну мову».

Проект «Мінотавр-квест» можна подивитися до 3 листопада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати