Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Голос на всі континенти

Учений Василь Кушерець видав книжку «Завжди сучасний Тарас Шевченко в просторі та часі» та брошури на її основі, які передав у зону АТО
31 жовтня, 15:00

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка видавництво «Знання України» оприлюднило книгу, що достойно долучається до вікопомного ювілею, який, за рішенням ЮНЕСКО, відзначається в усьому світі. Праця «Завжди сучасний Тарас Шевченко в просторі та часі» сприймається як вагомий внесок у шевченкознавство. Автор —  відомий учений Василь Кушерець, доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України. Дослідження фундаментальне, обсягом 360 сторінок. Науково й дохідливо представлена, а понад усе переконливо утверджується світова велич українського генія. До нього, як наголошується у виданні, майже повсюдно на планеті, а тим паче в закріпаченій безпросвітності Російської імперії, поезія зокрема й література загалом вивищувалися як елітарні, в кращому разі — як «вільнодумство» панівних прошарків. І саме син мужика, підневільного кріпака, як указує Іван Франко, поставив на сторожі коло «рабів німих» палке, мудре, полум’яне слово, здатне спопеляти вселенське зло.

«Заговорило те, що мовчало століттями і навіть тисячоліттями», — підкреслює В. Кушерець. Явлена на світ божий геніальним митцем правда про жорстоку юдоль земну, не тільки відкриває очі мільйонам і мільйонам на сутність буття, а й пробуджує сили на спротив визискам і кричущій соціальній нерівності. А понад усе — окрилює заповітні мрії, вселяє в серця гідних звання людини надії на кращу долю, на світліше майбутнє. Ось чому поезії великого українського Кобзаря на слуху в усього світу, а художні полотна — картини й малюнки — перед очима людства.     

У виданні аналізується в повному обсязі життя і творчість геніального митця. Привертається увага до маловідомих фактів. Філософськи осмислюються пророчі послання до нащадків, до нових поколінь. Екстраполюється висловлене, заявлене поетом на сучасний стан речей. Думки високої напруги — дороговкази на тернистих шляхах і дорогах як для подвижників духу, так і для простих невтомних трударів.

Особливої привабливості для зору надає виданню оформлення одного з провідних майстрів сучасної графіки, народного художника України Миколи Стратілата. Відповідальний редактор — добре відомий радіослухачам, а ще ширше — шанувальникам української мови доктор філологічних наук Іван Ющук.

У пам’яті В. Кушерця з малих літ навіки закарбувався «Кобзар», взятий з рук дідуся, невдовзі після того заарештованого, репресованого. Онук — особистість твердих патріотичних переконань. На основі названого дослідження видав менші обсягом, сказати б, брошури: «Шевченко — проти імперії» та «Шевченко — проти сучасної імперії». Левову частку примірників відправлена для безкоштовного поширення в зону АТО.       

На нещодавній презентації видання учений секретар товариства «Знання», письменник Василь Василашко наголосив: «Шевченко став не лише національним, а й загальнолюдським символом, оскільки вселюдське й національно-українське у нього виступають у тісній сув’язі». Своїми враженнями від сучасного філософського осмислення творчого подвигу велета духу поділилися лауреати Шевченківської премії І. Драч, П. Перебийніс, доктор мистецтвознавства Д. Степовик...

Наклад основного видання й супровідних пристойний, як на нинішні гіркі часи, — по одній тисячі примірників. Та чи не замало це для того, щоб задовольнити попит, щоб книга дійшла не лише до кожної бібліотеки, а й до вчителів, викладачів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів, до науковців та всіх тих, для кого Т. Шевченко близький і дорогий?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати