Перейти до основного вмісту

Під координацію і контроль

Експерт: «Нехай краще Ставка Верховного Головнокомандуючого буде організована опосередковано через роботу РНБО, аніж ніяк»
25 грудня, 18:15

Після довгих суперечок в коаліції, Верховна Рада 253 голосами таки підтримала зміни до Закону України про РНБО. На засіданні у вівторок народні депутати відправили законопроект на повторне друге читання. За їх словами, він виходив за рамки Конституції, створював можливості для узурпації влади Президентом, а також ставив під контроль діяльність Національного антикорупційного бюро (НАКБ). Ще одна претензія партій – політичні сили Президента та прем’єра намагались протягнути у ВРУ закон, не узгодивши його із партнерами по коаліції.

«Люди, які говорять, що цей закон не відповідає Конституції, мабуть в головний документ не заглядали, - коментує «Дню» народний депутат від «НФ» Дмитро Тимчук. - В КУ написано: РНБО – координаційний та контролюючий орган. Але до цього моменту він виконував консультативно-дорадчу роль. І новий Закон вимагає від Радбезу виконувати функції, відповідні Конституції», - ділиться депутат. На думку Тимчука, демарш фракцій пов'язаний із їх власними політичними міркуваннями: «Зрозуміло, що «Опозиційний блок» виконує завдання «великого брата», щоб в Україні не було координаційного органу. А от у «Батьківщини» - це перехід на особистості. «Самопоміч» же намагається показати, що маленька фракція здатна вплинути на великі рішення», - підсумовує народний депутат.

Трохи іншої думки екс-депутат від «Батьківщини» Андрій Сенченко. За його словами, основна проблема цього голосування – роль НАКБ. «Деякі депутати покладають надії на поки не створене Бюро, і є занепокоєння, що РНБО буде тиснути на цю структуру, яку виборці та політики ідеалізують», - говорить Сенченко. А от щодо розширення повноважень РНБО, його думка дещо розходиться із переконанням однопартійців: «Зараз йде війна, яку не називають війною, і нехай краще Ставка Верховного Головнокомандуючого буде організована опосередковано через роботу РНБО, аніж ніяк, - ділиться екс-депутат. - Зараз оборона країни організована у вигляді координації силових відомств по мобільному телефону. Це було б смішно, якби не гинули люди», - закінчує Сенченко.

Ще одним питанням національної безпеки, яке сьогодні привернуло увагу парламентарів та преси – тероризм. Ввечері 24 грудня в Києві поблизу готелю «Київ» невідома молода особа кинула вибухівку в бік групи народних депутатів, серед яких був віце-спікер ВРУ Андрій Парубій. Слідчі встановлюють – була це світлошумова граната чи РПГ-5. Тікаючи від переслідування, молодик кинув у працівників міліції ще одну гранату, внаслідок чого постраждав один правоохоронець. МВС відкрило кримінальне провадження за статтею «Хуліганство».

Ще один вибух стався минулої ночі у Харкові на вулиці Римарській, де розташовується меблевий магазин «Mill Wood», який належить члену Громадської Варти Харкова, волонтеру, що допомагає бійцям АТО, В’ячеславу Дуді. Про це повідомив народний депутат Антон Геращенко. За словами Геращенка, постраждалих немає, але в результаті вибуху було вибито шибки та пошкоджено стіну будівлі. Міліція вже кваліфікувала вибух як «теракт».

Нагадаємо, раніше в Харкові та Одесі відбулись терористичні акти в закладах, які займаються допомогою українським військовим в зоні АТО. В результаті, постраждали декілька осіб та було пошкоджено майно.

«Мета даних терактів – дестабілізувати ситуацію та сіяти страх в суспільстві, - ділиться з «Днем» народний депутат від «Самопомочі», командир батальйону «Донбас» Семен Семенченко. – І у терористів це певним чином виходить, бо їм допомагають деякі ЗМІ та Інтернет – ведеться інформаційна війна, і будь-який теракт підкріплюється «фейками» та перебільшеннями. В результаті теракти ще більше впливають на свідомість людей», - розповідає Семенченко.

За словами ж депутата від «БПП» Олексія Гончаренка, «в Україні працює терористична мережа під управлінням ФСБ РФ». «Росії, через реакцію міжнародної спільноти, складно чинити пряму агресію, тому вони намагаються підбурити ситуацію зсередини, - говорить Гончаренко. – Якщо ж говорити окремо про Одесу, то вона спокійно реагує на всі ці акти, хоча людям хочеться більше безпеки». Народний депутат поділився: «Одеське управління СБУ проводить велику роботу, затримує диверсантів. Справу щодо однієї з таких груп, якій замовляли моє фізичне знищення, вже передано до суду», - завершує парламентар.

Свою оцінку подіям дав депутат від «Народного фронту» Юрій Береза. На його думку, терористичні акти – результат недопрацювання контррозвідки СБУ. «Потрібно посилювати кадровий потенціал силових відомств, - говорить Береза. - Їх керівники мають вміти діяти в нестандартних умовах. Треба підіймати таких молодих спеціалістів, які можуть правильно реагувати на загрози тероризму, згідно з очікуваннями суспільства». За словами екс-комбата «Дніпро-1», до роботи у керівництві органів безпеки треба залучати саме молодих спеціалістів. «Для цього в силових відомствах потрібні соціальні ліфти, які допоможуть молодим спеціалістам підніматись все вище по посадових щаблях».

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати