LNG-термінал отримав підтримку
Уряд надасть державні гарантії на суму 2,3 мільярда гривень для його будівництваКабінет Міністрів України надасть державні гарантії на суму до 2,305 мільярда гривень для будівництва морської частини терміналу з прийому скрапленого природного газу. Це закріплено техніко-економічним обгрунтуванням (ТЕО) будівництва в Україні терміналу з прийому скрапленого природного газу (LNG-термінал), затвердженим розпорядженням уряду № 603-р від 8 серпня, повідомляє УНІАН.
Згідно з розпорядженням, технологічна частина національного проекту буде реалізована за рахунок коштів приватних інвесторів та коштів, залучених державним підприємством «Національний проект» Ел Ен Джі Термінал «під державні гарантії, та/або підтримки фінансових установ, що належать до сфери управління Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, з придбанням частки в корпоративних правах у розмірі 25% з урахуванням показників, визначених попереднім техніко-економічним обгрунтуванням».
Окрім того, уряд доручає Міністерству енергетики та вугільної промисловості спільно з Держагентством з інвестицій та управління національними проектами забезпечити проектування і будівництво необхідної газотранспортної інфраструктури для приєднання та підключення морського терміналу з прийому скрапленого природного газу до газотранспортної системи.
30 січня 2012 року компанія SOCOIN (Іспанія) завершила розробку ТЕО національного проекту «LNG-термінал». Орієнтовна вартість будівництва LNG-терміналу становить 846 мільйонів євро.
Планується, що фінансування будівництва LNG-терміналу буде здійснюватися за принципом: 30% від загальної вартості складуть кошти консорціуму, до якого увійде Україна, а 70% — за рахунок позикових коштів (кредитів, облігацій і так далі). Згідно з ТЕО, проект може бути реалізований протягом 49 місяців. Перші обсяги газу можна буде отримати вже 2016 року.
На початку літа стало відомо, що частка України в проекті «LNG-термінал» становитиме 25% +1 акція. 17 грудня 2010 року було створено ДП «Національний проект «LNG-термінал», яке має скоординувати роботу з будівництва терміналу з приймання скрапленого природного газу обсягом 10 мільярдів кубічних метрів на Чорноморському узбережжі України до 2014 року. А у вересні 2011 року компанія SOCOIN виграла тендер на розробку техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва в Україні морського терміналу з приймання скрапленого природного газу (LNG-терміналу).