Перейти до основного вмісту

Експерт: «Зближення позицій злочинця і жертви є марною справою»

Росія запропонувала свій проект резолюції в ООН
22 липня, 10:28
ФОТО ЄВГЕНА МАЛОЛЄТКИ

Рада Безпеки ООН спробує «знайти спільний знаменник» в російському і малайзійському проектах резолюцій, що стосуються авіакатастрофи Боїнга над Донбасом. Про це повідомив постпред РФ в РБ ООН Віталій Чуркін після закритого засідання органу у вівторок. «Якихось твердих результатів або домовленостей не досягнуто, але дуже важливо... спробувати подивитися, як підхід, запропонований малайзійської стороною, і підхід, запропонований нами, з’єднати для того, щоб Рада Безпеки допомогла зробити наступний крок», — зазначив Чуркін. Російська сторона також закликала «активізувати роль генерального секретаря» в цьому розслідуванні.

Після цієї зустрічі постпред Нової Зеландії Джерард ван Бохем заявив, що в ході неї «прозвучала дуже сильна підтримка ідеї створення трибуналу, який було запропоновано в проекті резолюції Малайзії. «У Росії, звичайно, інші погляди на цей рахунок. Вона пояснила свою резолюцію. Були ряд країн, які закликали двох ключових опонентів зблизити позиції і спробувати знайти взаємоприйнятне рішення», — повідомив дипломат.

«Зблизити позиції злочинця і жертви є марною справою, невдячною та апріорі неможливою, — коментує «Дню» перший заступник директора Інституту світової політики Сергій СОЛОДКИЙ, — За це, можливо, не мали б братися інші учасники процесу. Росія у цій ситуації — однозначний злочинець. Це достеменно відомо ключовим гравцям міжнародних відносин — для цього не потрібно проводити жодних трибуналів, адже американська, британська та німецька розвідки володіють необхідною інформацією». За словами Солодкого, «те, що зараз відбувається зі «зближенням позицій» є виявом наївності окремих дипломатів та політиків на Заході або намаганням показати усій світовій спільноті, що відповідальні держави та політики планети доклали максимальних зусиль, щоб змусити Росію до створення трибуналу». «Позиції зблизити можливо, але це буде трибунал на засадах, які диктуватиме Росія, тому вірити в його незаангажованість марно», — завершує міжнародник.

Нагадаємо, нещодавно Малайзія, Нідерланди, Австралія, Україна та Бельгія висунули ідею створити міднародний трибунал для притягнення винних у трагедії, що одразу було відкинуто Росією.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати