Перейти до основного вмісту

У пошуках корисного досвіду...

Студенти програми МВА МІМ-Київ — про навчання у США
22 липня, 11:47

Як швидко і якісно змінити країну та її економіку? Рецепт для цього сьогодні не шукає хіба що ледачий. Уряд вважає, що ключ — в оновленні програми реформ, залученні досвідчених міністрів-іноземців тощо. А от в бізнесу своє бачення: хочеш дива — створи його власними руками. Правдивість останньої тези своїм слухачам на практиці послідовно з року в рік доводить Бізнес-школа МІМ-Київ. У рамках дворічної програми MBA студенти МІМ-Київ проходять влітку двотижневий навчальний модуль у США (штат Пенсільванія, м. Піцбург). Цього року її традиційно організували в партнерстві з Tepper School of Business при одному з найкращих університетів світу Carnegie Mellon University. «День» побував на зустрічі зі слухачами програми МВА МІМ-Київ і з’ясував, який корисний американський досвід вони привезли додому.

Закордонне навчання складається з двох частин. Перша — продовження навчальних занять в аудиторіях з американськими професорами, які читають МІМ-івцям ексклюзивні курси з підприємництва про те, як розробити та впровадити інноваційну стратегію розвитку тощо. Друга — відвідування виробництва компаній (сфера надання послуг, ІТ, медично-фармакологічного спрямування, роздрібної торгівлі тощо). «Саме під час таких візитів студенти можуть особисто поспілкуватися з топ-менеджментом цих великих компаній, отримати різноманітну інформацію, щоб поліпшити управлінський та виробничий процес у своїй роботі», — розповідає «Дню» про користь від таких візитів віце-президент із навчальної роботи МІМ-Київ Юрій Мартинюк. За підсумками поїздки в США, продовжує він, студенти готують дослідницький проект, в якому описують досвід на відвідуваних компаніях і показують, як його можна застосувати у свій практиці.

Своїми враженнями від побаченого і почутого з «Днем» поділився учасник МВА МІМ-Київ Олександр Дикун, який працює керівником підрозділу препаратів рецептурної групи Ferring Fharmaceuticals (міжнародна швейцарська фармацевтична компанія). «Практика в США дала можливість, найперше, порівняти стиль викладання українських та американських викладачів. Друге — побачити систему навчання в одному з найбільших університетів США. Дуже сподобалася організація студентського життя: їх ніхто не заганяє палицею до книжки, все робиться самостійно, бо тільки опора на себе може дати бажаний результат.  — вдалося побувати на різних виробництвах. Це особливо цінно, бо відвідали найрізноманітніші компанії, починаючи з інтертеймент сегменту і закінчуючи тяжким виробництвом. Усі звикли, що США блискучі, багаті й дорогі. Ми бачили такі моменти, коли люди працюють за десять доларів на годину цілий день, і для них хороше виконання своїх обов’язків -мотивація для отримання від керівництва дозволу працювати не 35, а 40 годин на тиждень!» — пояснює він.

За словами Дикуна, саме з візиту на американські підприємства він почерпнув багато цікавих речей для своєї роботи. Наприклад, пояснює він, на фармацевтичному підприємстві біля кожного робочого місця в США розміщується таблиця із зазначенням особистих досягнень і мінусів працівника, середні дані з динаміки аналогічного виробництва в країні. Завдяки цьому, каже він, досягається дуже об’єктивна оцінка праці, що дозволяє виробити високу самоорганізацію і самомотивацію для робітників. «Досить глянути на ці таблиці, й вже зрозуміло, хто і за що отримує бонуси, й навпаки», — підсумував Дикун.

Відвідування американських компаній на виробництві дозволяє українським підприємцям по-новому поглянути на розвиток бізнесу, додає президент МІМ-Київ Ірина Тихомирова. За її словами, двотижнева практика в США — це можливість для МІМ-івців «відчути підприємницький дух однієї з найрозвиненіших в питаннях бізнесу країн світу», а також — побачити принципи роботи «колиски» менеджменту Carnegie Mellon University. Вона нагадала, що двадцять років МІМ-Київ співпрацює з цим університетом (і не лише в питаннях стажування). Зокрема, пояснила Тихомирова, спільно розроблено спеціальний курс зі стратегічного менеджменту, де команди зі студентів із різних країн світу змагаються між собою, симулюючи роботу компаній. Серед цих команд є й українські.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати