Звірі з людськими серцями
Як Ернест Сетон-Томпсон виховував своїх читачів![](/sites/default/files/main/articles/13082015/17risunok.jpg)
14 серпня важлива дата для любителів тварин. Саме цього дня 1860 року народився Ернест Сетон-Томпсон — автор безлічі книжок про життя дикої природи, художник-анімаліст та один із ідеологів скаутського руху.
Сетон-Томпсон став першим у світі письменником, який написав своє оповідання від імені тварини. Він багато спілкувався із живою природою, тому зробив своєю місією перекласти її мову на людську. Зробити звірів якщо й не близькими, то хоча б більш зрозумілими та відомими людям...
Як на мене, йому це чудово вдалося, адже Мустанг-Іноходець та Лис Доміно стали особисто мені душевними друзями дитинства. А коли розпитую друзів — вони із захопленням пригадують свої дитячі враження від оповідань цього письменника. Тож праця Сетона-Томпсона не марна.
До того ж, він зробив великий внесок у моє розуміння людяності. І цьому посприяли не лише оповідання, в яких звірі наділені щирими людськими серцями, а й ставлення Сетона-Томпсона до світу навколо нас загалом. Я навіть не здивувалася, коли дізналася одну цікаву історію про нього.
Коли письменник оселився у власному маєтку, то спочатку він потерпав від випадків вандалізму з боку місцевих підлітків. Але замість високого паркану та сторожа з рушницею, Сетон-Томпсон знайшов краще вирішення цієї проблеми — він запросив хлопчаків до себе в гості. Там розповів їм безліч цікавих історій про життя американських індіанців і про те, як вони виживають у дикій природі. Підлітки так захопилися, що із вандалів перетворилися на друзів письменника.
Згодом Ернест навіть започаткував навчально-виховну програму «Життя в природі по-індіанськи».
Тож якщо Сетон-Томпсон зумів достукатися до сердець хуліганів, не дивно, що так само він вплинув і на безліч своїх юних читачів.