Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Просто дурість чи точний розрахунок?

У Київраді мають намір компенсувати киянам п’ятирічну переплату за комунальні послуги
18 вересня, 11:07

Депутати Київської міської ради на засіданні постійної комісії з питань бюджету й соціально-економічного розвитку підтримали проект рішення про перерахунок нарахованих платежів за житлово-комунальні послуги, надані раніше мешканцям багатоквартирних будинків у період з 1 грудня 2006 року до 1 січня 2011 року.

«У цей період була порушена процедура реєстрації розпоряджень КМДА зі встановлення тарифів: вони не були зареєстровані у визначеному законом порядку, в результаті, логічно, не мають законної сили», — зазначив ініціатор проекту рішення, депутат Київради Василь Гацко. Документ передбачає, що мер Києва до 1 жовтня 2015 року має створити комісію для розслідування факту порушення процедури встановлення тарифів на житлокомпослуги й теплову енергію в період з грудня 2006 року до січня 2011 року.

Документ наказує ПАО «Київенерго» провести перерахунок нарахованих за зазначений період платежів за послуги з централізованого опалювання та постачання гарячої води, а «Київводоканалу» — за постачання питної води й водовідведення. Проект також доручає департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА до листопада цього року розробити методику перерахунку.

У прес-службі «Київенерго» «Дню» сказали: «Якщо п’ять років тому зміни тарифів не були заюстовані належним чином, але при цьому КМДА їх довела до постачальників послуг, то збиток (якщо він мав місце), згідно з чинним законодавством, має відшкодовуватися особою, в результаті дій якої цього збитку завдано (тобто КМДА)». Це рішення Київради, впевнені в «Київенерго», має виключно політичний характер і не має під собою жодних юридичних підстав. У 2006—2011 роках (період, зазначений у заяві Київради) «Київенерго» не було виконавцем послуг для побутових споживачів, а постачало тепло- й електроенергію ЖЕКам, яким кияни платили за ці послуги. Тому, зазначають у «Київенерго», єдино можливе фінансове джерело виплат, про які йдеться в заяві Київради, — це тариф. «Якщо допустити, що «Київенерго» вилучить з нього кошти для виплат й поверне їх житловим організаціям, то хто дасть гарантії, що ці кошти дійдуть до кінцевого споживача? — запитують у прес-службі й зазначають: — У цьому випадку споживач буде вимушений заплатити за тепло й гарячу воду ще раз».

Юристи «Київенерго» виклали «Дню» правову позицію компанії. Вони зазначили, що члени постійної комісії Київради у питаннях бюджету й соціально-економічного розвитку, проголосувавши за проект згаданого рішення, визнали, що порушення допущене саме КМДА (її підрозділом, який має відповідати за реєстрацію розпоряджень в органах юстиції). Юристи посилаються на ст. 56 Конституції України, де дійсно зазначається, що кожен має право на компенсацію коштом держави або органів місцевого самоврядування матеріальної або моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю органів державної влади або місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень. І якщо прийняте 2006 року розпорядження КМДА є незаконним виключно з вини КМДА, то саме вона, а не «Київенерго», впевнені юристи, зобов’язана компенсувати споживачам різницю в тарифах.

«День» спробував дізнатися і позицію в цьому питанні «Київводоканалу». Але керівництва підприємства не було на місці. У приймальні порадили звернутися в прес-службу і сказали, що номер її телефону знають лише в громадській приймальні. Водопровідні громадські діячі це спростували й чомусь запропонували дзвонити в оргвідділ, мовляв, там знають. Але цей телефон (254 53 13) вперто мовчав. А «День» замислився над тим, кому й навіщо в Київраді вигідно прославитися, як говорять в Одесі, розумним, «як моя дружина потім», ухваливши настільки спірне рішення, яке, швидше за все, ніколи не буде реалізовано. Схоже, розрахунок тут зроблено на те, що скоро вибори, і пустопорожня, явно популістська, обіцянка компенсувати людям переплату за п’ять років може допомогти її ініціаторам зарекомендувати себе борцями за інтереси киян і, в результаті, ще раз пройти до Київради.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати