Перейти до основного вмісту

«Ми всі могли бачити гризню замість державного будівництва»

05 січня, 08:40
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Наприкінці року за доброю традицією «День» звернувся до своїх авторів, постійних читачів, партнерів та експертів із проханням відповісти на чотири запитання нашої новорічної анкети. Чесні відповіді з одного боку виступають «маркером» того, як країна провела рік, які шанси використала, а які безповоротно втратила. З другого — слугують певним прогнозом очікувань у 2016-му. Переконані, що вам цікаво буде з ними ознайомитися.

1. Чим вам найбільше запам’ятався 2015-й рік? Які події року, що минає, змінили Україну і світ?

2. Чим 2015 рік для вас особисто був особливим?

3. Кого вважаєте героєм і антигероєм року?

4. 2016-го наше видання відзначає 20-річчя свого існування. Ви і «День»: ваша історія.


Валентин ТОРБА, кореспондент відділу політику газети «День»:

1. Поразками, яких не мало бути і які допустили або зрадники, або недолугі керманичі. За кожну перемогу заплачена велика ціна, а за поразку в кілька разів більша. Рік також запам’ятався остаточним розчаруванням у владних верхівках в плані їхньої можливості еволюціонувати. Ми всі могли бачити гризню замість державного будівництва. І все це на тлі безпрецедентного героїзму військових. Для мене символом року, що минає є хронічно засмучені і в той же час суворі очі «кіборга» Сергія Гуріна (Араба), якого я зустрів в Костянтинівці. В них квінтесенція болі і досвіду нашого народу. Україну змінює війна. На жаль, інших факторів для еволюції ми поки що не маємо. Так сталося, що лише критичні обставини примушують нас мобілізуватись. Минулий і цей рік вкотре довів хто є для України ворогом зовнішнім. Тепер треба зрозуміти ще й те, хто є для нас ворогом внутрішнім.

2. Особисто для мене цей рік знаменувався можливістю побачити світ і досить щільним графіком відряджень в різні куточки України. Для мене, як для луганчанина, важливо було особисто «прорубити вікно» не лише до Європи, але й розфокусувати накип деяких стереотипів щодо України. Треба бачити Україну, треба пізнавати світ.

3. Герой року – багатостраждальний український народ. Антигерой – піна популістів, які знаходяться в паралельній до нинішньої ситуації реальності, і які використовують трагедію за для власного збагачення та піару.

4. Я потрапив в «День» під час, коли на наших очах гинула країна. На неї напав звір і ми чудом вирвались із його пащі. Вирвались, але не втекли і поки що не перемогли. Тоді головний редактор «Дня» Лариса Івшина запропонувала мені написати про те, що відбувається на Луганщині. З лютого 2014 року я регулярно оприлюднював в «Дні» події, які точились в моєму рідному місті. Це була свого роду місія – фіксувати, повідомляти і аналізувати. Зрештою ці спостереження вилились в книгу «Я-свідок. Записки з окупованого Луганська». Війна багато чого забрала у нас, але й багато чому навчила. Фактично писати для газети «День» для мене є реалізацією власного морального зобов’язання перед часом, в який нам доводиться жити.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати