Перейти до основного вмісту

Ужгородці повстали проти тераси

Менш, як за добу, містяни зібрали необхідну кількість підписів під петицією про демонтаж літнього майданчика кафе
10 серпня, 10:35

Про терасу, що минулого тижня з’явилася на центральній вулиці Корзо, масово заговорили, як тільки побачили її основу, що вмонтовують у бруківку. Містяни забили на сполох, адже майданчик кафе розміщується на повороті: він не тільки заважає пішоходам, але і псує історичний вигляд вулиці. 

Житель Ужгорода Костянтин Черкай розповів «Дню»: «Щойно я побачив цю конструкцію, у мене виник жорсткий когнітивний дисонанс – я просто не міг повірити, що комусь могло навіть спасти на думку встановлювати  саме на цьому місці щось таке масивне. Відчуття посилилося, коли дізнався, що власник цієї «стайні» – Роберт Левицький. Є певна кількість міських діячів, від котрих можна очікувати зневажливого ставлення до історичного міського простору, але Левицький до них не відносився, принаймні для мене. Тепер, трохи охолонувши, вважаю цю конструкцію суцільною помилкою – і з боку підприємця, і з боку архітекторів, які її погодили, і з боку влади, що це дозволила. Помилки властиві кожному, але їх треба виправляти, а не вигороджувати і узаконювати. При цьому важливо – я не проти терас в центрі як таких! Маємо чудові приклади: поруч «Вото» на вулиці Волошина, «Майстерня шоколаду», «Над Ужем», та й біля «Ля Буше» - ці тераси жодного спротиву не викликають. Такі, та ще й притиснуті до будинку, були б доречні і тут. А саме ця – прикрасила б інше місце. Але аж ніяк не перехрестя головної і єдиної пішохідної артерії міста в його історичній частині».

Автор петиції про демонтаж літньої тераси кафе Fabbrica Drugetti – депутат Ужгородської міської ради Павло Вереш. Чоловік переконаний, що підписання петиції – це чудова можливість досягнення якісного діалогу між громадою та владою міста. «Я вважаю, що діяти треба в юридичній площині. Зносити примусово, чи йти ще на якісь радикальні кроки не можна, адже ми живемо у ХХІ столітті, і відстоювати своє маємо в межах закону. Тобто якщо порушення є – їх треба усунути, але законним шляхом. Я в жодному випадку не проти виконкому чи приватного бізнесу, я навіть не проти тераси. Але вона має бути встановлена у таких межах, щоб нікому не заважала, з дотриманням усіх прописаних норм. Така тераса ідеально би вписалася у внутрішній двір, вихід можна знайти. Але зважаючи на те, скільки мільйонів державних коштів, грошей платників податків, вкладають у реконструкцію історичного центру, не можна допустити, щоб тераса псувала його вигляд», - зазначив пан Вереш.

Також депутат припустив, що дуже доречно було б організувати громадський проект, у рамках якого би прописали своєрідні норми, згідно з якими можна розміщувати тераси чи робити інші зміни в архітектурному вигляді будівель, розміщених на центральних вулицях. Усе з метою збереження історичного вигляду обласного центру.

Сам власник тераси, підприємець Роберт Левицький, зазначив, що ширина встановленої тераси складає чотири метри, а ширина вулиці Корзо – 14 метрів. І додав, що ажіотаж довкола тераси викликаний штучно і не має під собою ніякого підґрунтя. Ресторатор нагадав, що є одним з небагатьох підприємців, які слідкують за збереженням історичної архітектури у центрі міста, коли всі решта замінюють вікна пластиком. «Ця тераса є рішенням, яке ми отримали. Безпосередньо концепт тераси розробляв не я, а дизайнерська студія Вікторії Гресь та Альони Амбателло. Це є наше спільне бачення. На моє переконання, всі підприємці, які мають свій бізнес, повинні, крім свого бачення, радитися з представниками архітектурної спільноти», - зазначив пан Левицький під час прес-конференції в Ужгородському прес-клубі.

Наразі петиція зібрала потрібну кількість підписів, і з нею має ознайомитися міський голова Ужгорода.

Фото з Facebook-сторінок Павла Вереша і Роберта Левицького

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати