Перейти до основного вмісту

NASA запустить підводний човен в метанові океани супутника Сатурна

20 вересня, 22:49
Фото з відкритих джерел

Керівництво космічного агентства NASA схвалило один із найбільш футуристичних проектів у своїй славній історії. Загадкові океани Титана, супутника Сатурна, будуть обстежені за допомогою роботизованого підводного човна, передає НВ.

Вперше про цей проект заговорили навесні 2015 року. Тоді ідея відправки підводного човна на одну із сфер Сатурна була представлена на одному з конкурсів NASA і отримала попереднє схвалення.

А на початку вересня нинішнього року про неї заговорили, як про цілком реальний проект. Він був у деталях представлений на Міжнародній конференції технологічних інновацій NASA і може бути здійснений протягом найближчих двох десятиліть.

Ідея народилася в надрах NASA після того, як дослідницький зонд Cassini, відправлений до Сатурна, здійснив обліт Титану і встановив, що деякі метанові джерела розташовані на великій глибині - як мінімум, 200 м, а можливо і глибше. Судити про це важко в силу того, що радари Cassini не могли проникнути на велику глибину.

Дослідження океанів Титану з орбіти неможливе, тому і народилася ідея підводного човна.

Теоретично вона могла б відправитися в плавання по Морю Кракена - найбільшій "водоймі" Титану, розміром з Каспійське море, розповідає інженер NASA Джейсон Хартвіг. Протягом декількох місяців підводний човен міг би подолати не менше 3000 тис. км.

Оснащений різним дослідницьким обладнанням, човен зможе передати на Землю безцінні дані про те, як влаштовані моря і атмосфера Титану.

Човен циліндричної форми буде мати 6 м в довжину.

В якості джерела енергії на підводному човні пропонується використовувати радіоізотопний генератор, здатний перетворювати тепло від радіоактивних гранул в електрику. Ця технологія вже застосовується на зонд Cassini і марсохід Curiosity.

Сам підводний човен буде діяти за тими ж принципами, за якими функціонують аналогічні апарати на Землі. Його буде приводити в рух гребний гвинт. А занурення і підйом на поверхню будуть здійснюватися за допомогою баластних цистерн.

Передбачається, що апарат буде проводити більшу частину часу на глибині, періодично спливаючи на поверхню для передачі даних на Землю.

У зв'язку з цим на "спині" апарату буде розміщуватися потужне комунікаційне обладнання для зв'язку з Землею, яка віддалена від Титану на відстань приблизно 1,4 млн. км.

Човен буде оснащуватися обладнанням для збору та аналізу проб з метанових і етанових океанів Титану. Крім того, на борту будуть різні камери, радари, сонари, метеорологічне обладнання.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати