Більше енергії сонця та вітру
На Херсонщині скоротили споживання природного газуМинулого 2016 року за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, державної субвенції, місцевих бюджетів та коштів підприємств переведено на альтернативні види палива 16 об’єктів комунальної власності. Про це йдеться у розпорядженні голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва «Про підсумки виконання програми підвищення енергоефективності та розвитку відновлювальної енергетики».
Зокрема, переведено з використання природного газу на пелети і брикети дві котельні централізованого теплопостачання в місті Нова Каховка, а також дві котельні в центрах первинної медико-санітарної допомоги в Білозерському та Чаплинському районах. Виконано роботи з модернізації та реконструкції десяти котелень на чотирьох підприємствах комунальної теплоенергетики. Завдяки вжитим заходам збільшено частку сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива з 0,2% (на початок 2016 року) до 8%. За результатами проведеної роботи, споживання природного газу за 11 місяців 2016 року, порівняно з аналогічним періодом 2015 року, скоротилося на 15,7 млн куб. м.
Як повідомляють в ОДА, зросла й кількість енергії, виробленої за допомогою відновлювальних джерел. Упродовж 2016 року діючими сонячними та вітровими електростанціями області вироблено 140 млн кВт/год електричної енергії. 2016 року інвесторами введено в експлуатацію чотири сонячні електростанції загальною потужністю 14,8 МВт.
Станом на 1 січня 2017 року частка виробленої електроенергії з відновлювальних джерел склала 11% від загальної генерації, або 7% від загального споживання електроенергії областю. Загалом передбачено до 2020 року довести потужність об’єктів альтернативної електроенергетики на території області до 152,62 МВт, а обсяг електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел, — до 22,6%.
Як зазначено в розпорядженні, упродовж 2017 року обласна влада планує посилити заходи, спрямовані на використання відновлювальних джерел енергії, зокрема впровадження проектів із розвитку вітро- та сонячної енергетики. Також до початку наступного опалювального сезону заплановано заміщення газового опалювального обладнання соціально важливих об’єктів обладнанням із використанням твердих видів палива, зокрема альтернативних. Також у планах передбачено скоротити споживання природного газу ще на 10% і повністю обладнати житловий фонд лічильниками теплової енергії.