Перейти до основного вмісту

2% бюджет не врятують, а інвестклімату нашкодять

В Європейській Бізнес Асоціації просять парламентарів не голосувати у кінці року за збільшення рентної плати за користування надрами для видобутку нафти
21 листопада, 12:04

Із 1 січня 2019 року Верховна Рада може збільшити розмір ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти на 2% (законопроект № 9260). За видобування покладів, які повністю чи частково залягають на глибині понад 5000 метрів, — із 29 до 31%. Покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів, — із 14 до 16%.

В Європейські Бізнес Асоціації забили на сполох: перегляд рентної плати, та ще й у кінці року, дестабілізує поточну роботу суб’єктів господарювання, адже бюджети компаній уже майже «зверстані».

Крім того, кажуть в ЄБА, Україна є державою, значною мірою залежною від імпорту нафти, газового конденсату і нафтопродуктів. За даними ДФС, за 2017 рік було імпортовано 1 млн тонн нафти і газового конденсату, що на 96,4% більше, ніж 2016 року. Крім того, 7,8 млн тонн нафтопродуктів, що на 5,6% більше, ніж 2016 року. Тож необхідно створювати належні умови для розвитку видобутку нафти і газового конденсату в Україні. Однак українські родовища нафти і конденсату перебувають на пізній стадії розробки. При цьому стабілізувати видобуток можна, але за умови значних операційних витрат, залучення нових інвестицій та впровадження технологій видобування.

«Перегляд рентної плати, та ще й у кінці року, дестабілізує поточну роботу суб’єктів господарювання і стримує заходження нових інвесторів. І варто не забувати, що збільшення податкового навантаження на вітчизняний бізнес може мати наслідком зростання цін на відповідні товари та послуги», — наголосив координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації Ігор ГОЦИК.

У багатьох країнах світу, з огляду на виснаженість відкритих родовищ, значну капіталомісткість інвестиційних проектів, суттєві технічні та екологічні ризики, що несуть інвестори, впроваджуються гнучкіші ставки оподаткування, зауважують в ЄБА.

На сьогодні важливо нарощувати національний видобуток конденсату, збільшувати привабливість української нафтогазовидобувної галузі, максимально завантажувати наявні потужності й створювати нові, скорочувати імпорт нафтопродуктів. А такий крок буде хаотичним і непослідовним під кутом зору стратегічного планування, зауважує Гоцик.

Тож бізнес-спільнота сподівається на виключення положень щодо збільшення ставок за користування надрами для видобування нафти і конденсату 2019 року під час другого читання законопроекту.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати