Стабільний фестиваль
У Львові відбудеться Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти»
Форум, а він цього року – ювілейний, 25-й, триватиме 17 днів (4−20 жовтня). Гості-учасники «Контрастів-2019» – композитори та виконавці з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Ізраїлю, США, Південної Кореї, Туреччини, Польщі, Литви, Білорусі та України.
Програма ювілейного фесту, як і у всі попередні роки, представлятиме найновіші тенденції в сучасній класичній музиці у поєднанні з яскравими зразками світової сучасної музики.
Як розповіли «Дню» організатори заходу, доволі великий відсоток у списку концертних програм становитиме ретроспектива української сучасної музики, причому з наголосом на львівську композиторську школу. Серед них будуть і такі події, які складатимуться суто із композицій українських митців, і це – «Святослав Луньов: ескіз до портрета композитора», «Лятошинський об'єднує», «Галицькі композитори XX ст.: вокальна творчість», «Володимир Загорцев: ескіз до портрета композитора», «#1: Галицький контекст», «#2: Український контекст» та Концерт-закриття фестивалю, у рамках якого відбудуться дві світові прем’єри українських композиторів Марії Олійник та Михайла Шведа – «Ukraina – Terra Incognita» для струнного оркестру, перкусії, фортепіано, солюючого жіночого голосу та шістьох народних голосів (двох жіночих та чотирьох чоловічих) та «Паралелі».
Загалом в афіші «Контрастів» – 14 концертів симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики, які відбудуться у Львові. Також у ніч з 19 на 20 жовтня у філармонії пройде спеціальна фестивальна подія – «Ніч «Контрастів», формат якої передбачає представлення найновіших тенденцій у сучасній інструментальній та електронній музиці і показ мультимедійних проєктів. Відвідувачі матимуть можливість переходити з приміщення в приміщення, де проходитимуть концерти, і в лаунж-просторі поспілкуватися з виконавцями та композиторами.
Під час фестивалю відбуватимуться міжнародні майстер-класи нової музики COURSE, три події з яких (презентації учасників та лекції двох композиторів-викладачів) увійдуть до програми «Контрастів». Участь у майстер-класах візьмуть молоді композитори з України, Південної Кореї, Туреччини та Білорусі.
Локації фестивальних подій у Львові – філармонія, Дзеркальна зала Оперного театру та Органний зал. А ще «Контрасти» представлятимуть проєкт польського колективу Neo Electric Quartet за межами Львова – у Києві та Тернополі.
«Концепція фестивалю впродовж усіх 25 років залишається незмінною – представити сучасну українську музику в контексті світової, – говорить директор «Контрастів», генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. – Щороку програма «Контрастів» широко репрезентує різні генерації українських композиторів, а спеціальні акценти зроблено на музиці країн Східної Європи та класиці ХХ століття. Украй важливо, що кожного року на фестивалі публіці представляють десяток світових та українських прем’єр. Особливістю кожних «Контрастів» є представлення творчих портретів мистців, яких запрошують до Львова».
Також, за словами Володимира Сивохопа, для організаторів цього міжнародного музичного заходу важливо не тільки зберігати і примножувати, а й не розгубити в жорстких реаліях сьогодення свої основні лінії, в яких саме такий фестиваль видається ковтком свіжого повітря. Йдеться про виховання сучасної музичної інтелектуальної еліти, пошук нового у музичних програмах, запрошення виконавців найвищого класу з цілого світу й обов’язково – вшанування визначних мистців, які творили і продовжують творити об’ємну культурну картину як необхідну і невід'ємну реальність сучасного суспільства.
Детальніше про «Контрасти-2019» – у наступних числах «Дня».
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура