Коротко / СУСПІЛЬСТВО
На Буковині проведуть фестиваль березового соку
Маючи чималі площі березових лісів, раніше Буковина була серед лідерів із заготівлі березового соку в Україні. Однак останніми роками попит на сік на внутрішньому ринку знижується. Тож два обласні переробні підприємства зменшують обсяги закупівель, каже заступник начальника лісомисливського господарства в Чернівецькій області Валерій Кашпор. За попередніми оцінками, нинішнього року на Буковині наточать 150 — 200 тонн соку проти 500 — 600 тонн попередніми роками. Підвищити інтерес до натурального цілющого соку взялися громадські екологи. З ініціативи голови молодіжного екологічного об’єднання «Буквиця» Марини Коняк останніми вихідними березня на Буковині відбудеться перший в Україні фестиваль березового соку. Учасникам розкажуть про його лікувальні властивості, проведуть безоплатну дегустацію, а охочі навіть зможуть самостійно наточити сік під керівництвом досвідчених у цій справі. Проведуть фестиваль в одному із сіл неподалік Чернівців: до його організації задіяли майже цілу громаду населеного пункту. «Фестиваль має дві мети. З одного боку, це розвиток зеленого туризму, у контексті якого влітку маємо намір організовувати для городян так звані ягідні й грибні тури, з другого — екологічна просвіта, бо заразом роз’яснюємо людям необхідність шанобливого ставлення до природи», — каже М. Коняк. Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці.
Львівським багатодітним сім’ям подарували книжки
Акція вже втретє відбулася в рамках соціальної кампанії «Добрі справи», яку управління внутрішньої політики Львівської міської ради розпочало два роки тому. Цього разу проект підтримали вісім видавництв та одинадцять книгарень, які презентували 110 малозабезпеченим родинам художні й навчальні книжки. «Я дуже задоволена, що мої діти отримали цікаву літературу, — розповіла «Дню» багатодітна мама Олена Пришляк, — адже нам не по кишені купувати книжки самотужки». «Щиро вдячна меценатам за такий гарний подарунок, — підтримує розмову Леся Лозова. — У мене троє дітей різного віку, і ми отримали книжки для кожного з них. Зокрема, англійською мовою — для старших і розмальовки — для маленького». А координатор соціальної акції «Добрі справи» Оксана Івасина вважає, що найголовніше й найприємніше в її роботі — усміхнені обличчя діток, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
У Дніпропетровську запроваджують іменні проїзні
За рішенням влади, з 1 квітня в кіосках міста з’являться одноденні і тижневі проїзні квитки. До того ж дійсними вони будуть одночасно і на трамваї, і на тролейбусі. За словами голови постійної комісії з питань транспорту, дорожнього господарства і зв’язку міськради Олександра Бєляєва, нові проїзні квитки мають бути іменними. «У квиток вписуватиметься прізвище та ім’я людини, яка його придбала, тому, пред’являючи квиток, необхідно буде показати документ, що засвідчує особу», — пояснив він. Депутат уточнив, що єдині квитки запроваджуються передусім для зручності пасажирів, які їздять з пересадками. Вони зможуть впродовж зазначеного терміну користуватися трамваєм і тролейбусом без обмежень. Вартість одноденного проїзного квитка — 5 грн., а тижневого — 31,5 грн. «Якщо врахувати, що в середньому один пасажир здійснює чотири поїздки на день, то економія помітна», — вважає директор КП «Дніпропетровський електротранспорт» Володимир Легкий. Весняні нововведення мають торкнутися всього дніпропетровського електротранспорту. З початку квітня стартує експеримент, який триватиме близько місяця: транспортники планують подовжити чи навіть реанімувати старі трамвайні і тролейбусні маршрути, що їх закрили останніми роками. Щоправда, стан трамвайних і тролейбусних колій не найкращий. На експеримент з міським електротранспортом міська влада пішла тому, що має намір невдовзі замінити ним маршрутки в центральній частині Дніпропетровська. Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ.
25% українців уважають себе бідними
Згідно зі щорічною доповіддю правозахисних організацій «Права людини в Україні-2011», чверть населення України вважає себе бідними, повідомляє УНІАН із посиланням на співголову Харківської правозахисної групи, голову правління Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Євгена ЗАХАРОВА. «За останні два роки ми змушені констатувати, що права людини не є пріоритетом сьогоднішньої влади», — підкреслив Є. ЗАХАРОВ і додав, що за ці роки експерти відзначають в Україні суттєве погіршення стану прав людини й основних свобод. Експерти зазначили три основні небезпечні тенденції, що виникли в цій сфері минулого року: падіння рівня життя й зростання бідності серед українців, політичні переслідування опозиції й громадських рухів, а також «знищення» незалежності суду. Як зазначив Є. ЗАХАРОВ, згідно зі стандартами ООН, за межею бідності в Україні живуть 80% населення. При цьому, згідно з дослідженням, бідною вважає себе четверта частина населення країни. Автори доповіді стверджують, що замість того, щоб переглянути свою політику, не вдаватися до силових дій проти учасників акцій протестів у країні й перейти до діалогу, влада намагається їх залякати, використовуючи правоохоронні органи — МВС, СБУ й прокуратуру. За словами правозахисників, тенденція використання державою правоохоронних органів як інструмента для політичних переслідувань своїх опонентів є дуже загрозливою для прав людини й може призвести до репресій у країні. Іншою негативною тенденцією в Україні автори доповіді назвали неповагу до правосуддя. Вони стверджують, що це призводить до випадкового кримінального переслідування й потрапляння судів під контроль органів прокуратури, виконавчої влади й місцевого самоврядування. Так, «наругою над правосуддям» автори доповіді назвали судові процеси проти колишніх урядовців.
У медзакладах Львова працюватимуть гарячі лінії «Стоп корупції!»
Відтепер у 23 медичних установах Львова, зокрема й у самому управлінні охорони здоров’я, працюватимуть гарячі телефонні лінії «Стоп корупції!». Таке ноу-хау ввів керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб. «Є чимало нарікань щодо корупції в медзакладах, — пояснив такий крок «Дню» В. Зуб. — Отож якщо пацієнтові запропонують стати учасником корупції, він може зателефонувати до приймальні головного лікаря, щоб той негайно втрутився в ситуацію і вжив відповідних заходів». Очільник львівської медицини закликав усіх пацієнтів бути небайдужими («ми всі зацікавлені, щоб українське суспільство стало чистішим і цивілізованішим») і поінформував, що 2011-го виявлено чотири випадки корупції в закладах охорони здоров’я, відповідно чотирьох осіб звільнено із займаних посад. Номери телефонів гарячої лінії «Стоп корупції!» вивішено в медичних установах біля реєстратур, розміщено також на офіційному порталі Львівської міської ради й на веб-сторінці міського управління охорони здоров’я, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
Випуск газети №:
№45, (2012)Рубрика
Суспільство