Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Від картин до сумок

Дизайнерка Олександра Токарєва — про секрети виготовлення незвичайних виробів
17 червня, 09:55

Під час карантину хтось малював картини за номерами, хтось складав пазли, а хтось дістав покинуту вишивку. Цікавість до різного виду рукоділля стрімко зросла, тому й роботи з бісеру Олександри Токаревої, які були показані в Національному музеї Українського народного декоративного мистецтва ще до початку карантинних заходів, у багатьох шанувальників викликали неабияку цікавість. Адже серед виставкових робіт — не лише картини, «намальовані» бісером, а й ексклюзивні сумочки та аксесуари, створені за авторською технологією. Мабуть, саме про такі чарівні черевички, оздоблені бісером, і мріяла дівчина Оксана із Гоголівської Диканьки. А вишиті сумочки з оргскла просто вражають — прозорі й водночас яскраві та елегантні. Про секрети виготовлення таких незвичайних виробів із бісеру, експонування яких продовжиться в музеї після закінчення карантину, ми розмовляли з київською мисткинею, дизайнеркою та розробницею авторської вишивки бісером Олександрою ТОКАРЕВОЮ.

— Розкажіть, будь ласка, про ваші роботи, представлені на виставці в музеї...

— Це авторські вироби — сумочки, аксесуари, взуття, виготовлені зі шкіри, замші італійського виробництва, оргскла. Вони оздоблені ручною вишивкою на основі авторських розробок. Усі вони виготовлені по одному екземпляру.

— Це твори мистецтва, якими можна лише милуватися, чи вишукані речі, які можна носити?

— Звичайно, їх можна носити і користуватися, як повсякденними речами, адже вони пошиті на спеціальному обладнанні з дотриманням усіх технік виробництва, але вони представляють і художню цінність.

— Привабливо й оригінально виглядають гаптовані сумочки із... оргскла — що це за технологія і звідки виникла така ідея?

— Аналогів у світі поки що не існує, це моя авторська ідея. Для їх виготовлення використовується спеціально розроблена техніка наскрізного двостороннього гаптування по оргсклу. Бісер не приклеюється, а пришивається спеціальним методом. Сам виріб, тобто сумочка, збирається вручну також за спеціальною технологією.

— Скільки років ви йшли до такого рівня майстерності?

— Бісером я займаюся понад десять років — розробляю схеми вишивки картин, а над виготовленням сумок та аксесуарів працюю сім років.

— Ви всю роботу виконуєте самі, чи є помічники?

— Працюю разом з висококваліфікованими майстрами, технологами. Якби я навіть і хотіла, то не змогла би опанувати десяток професій, необхідних для цієї роботи. Але за реалізацією задуму дизайну я слідкую від початку й до кінця.

— Скільки часу потрібно, щоб створити одну річ, приміром, сумочку?

— Від трьох до чотирьох тижнів.

— Ви також є розробником великих бісерних картин. Розкажіть, із чого починали?

— На якомусь етапі я зрозуміла, що мені цікаво добирати відтінки. Я почала вивчати текстури й відтінки бісеру і захопилася цією темою. Намагалася передати кольори і градації тонів у картинах таким чином, щоб зробити зображення візуально об’ємним.

— Скільки в одній картині, вишитій бісером, може бути відтінків?

— Може бути 40, 50 або 60. Залежно від того, що ми хочемо побачити.

— Ви заснували конкурс із цікавою назвою «Малюю бісером». Яка його ідея?

— Коли людина вишиває, витрачає багато часу, своїх старань, то їй хочеться, щоб готову роботу побачили, похвалили, гідно оцінили. Саме тому я й вирішила організувати цей конкурс, щоб дати можливість і тим, хто починає, і досвідченим майстрам показати свої роботи. Конкурс проходить один раз на рік, має чотири етапи. Участь у ньому беруть рукодільниці трьох країн — України, Росії та Німеччини.

— Під час карантину багато людей мали можливість присвятити свій час рукоділлю. Що б ви порадили тим, хто хотів би спробувати себе в цьому виді мистецтва?

— Якихось особливих рекомендацій технічного плану не існує. Розпочати можна як з маленької вишивки, так і з масштабної роботи. Техніка не складна. Бісером вишивають напівхрестом — це навіть легше, аніж хрестиком.

— Чи можна таке заняття, як вишивка бісером, вважати одним із способів релаксації?

— Аякже! Під час вишивання такою технікою людина дуже швидко «відключається» від повсякденного і наповнюється позитивною енергетикою. Крім того, активно задіяна дрібна моторика. Бісер — дуже приємний матеріал, у якого колір грає і підіймає настрій. Я вже почала створювати масштабні картини з бісеру на оргсклі — це інтер’єрна вишивка. Якщо таку річ повісити на стіну, то здається, що вишивка ніби «парить» на стіні. Можливо, буде ще вбрання з такою вишивкою. Сподіваюся, що на все вистачить часу.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати