З присвятою Каролю Войтилі та Андрею Шептицькому
Львівська національна філармонія проведе фестиваль «Музика в старому Львові»«День» уже розповідав про початок нового концертного сезону у Львівській філармонії, і це — фестиваль літньої пори «Pizzicato e Cantabile» (див. публікацію «Бенкет під час чуми?» від 5 серпня. — Т.К.). Підхоплює естафету «Pizzicato e Cantabile» VII Міжнародний музичний фестиваль «Музика в старому Львові», який відбуватиметься 15-30 серпня і який, обіцяють організатори, стане «останнім приємним акордом мистецького львівського літа».
«Основною концепцією цьогорічного фестивалю «Музика в старому Львові» в рамках партнерської співпраці з фестивалем «Музика в старому Кракові» є представлення Львова як міста з особливим архітектурно-історичним ландшафтом, пам’ятками європейської культури та історії, традиціями, інтерактивними ідеями та креативними реаліями», — говорить генеральний директор філармонії Володимир СИВОХІП. І додає, що у програмі заходу — вісім подій, кожна з яких демонструватиме багатовимірність, різноманітність та унікальність музичної культури міста.
Відповідно до карантинних обмежень, культурний обмін між фестивалями «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові» перебігатиме онлайн, і це означає, що гості польського фестивалю матимуть можливість переглядати події, що відбуватимуться у Львові, а на YouTube-каналі Львівської філармонії запланована трансляція музичних вечорів у Кракові.
Варто нагадати, що фестиваль «Музика в старому Львові» виник з ініціативи Академічного камерного оркестру «Віртуози Львова» (керівник — Сергій Бурко). Отож саме цей колектив розпочне фестиваль. Концерт відбудеться просто неба — на площі біля собору Святого Юра, де кілька років тому відкрили пам’ятник Митрополитові Андрею Шептицькому. І це не випадкова локація, бо фестиваль присвячений двом визначним особистостям — Папі Римському Івану-Павлу ІІ (Каролю Войтилі) та Владиці Андрію, 100-річчя та 155-річчя від дня народження яких цього року відзначає увесь світ.
Вечір, у програмі якого твори Максима Березовського, Антоніо Вівальді, Томазо Альбіноні, Йоганна Себастьяна Баха, Отторіно Респігі та Мирослава Скорика, вестиме прессекретар Львівської Архієпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк.
У наступні дні фестивалю «Віртуози Львова» виступатимуть у церквах населених пунктів, із якими пов’язане життя Івана Павла ІІ та Андрея Шептицького, — у селах Віжомля та Прилбичі Яворівського району, що на Львівщині. Концерти відбуватимуться й у подвір’ї Палацу Потоцьких у Львові, у трапезній Музею історії релігії, на оглядовому майданчику одного з львівських готелів та у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії.
Завершиться фестиваль програмою «Шляхетне бароко», і ця подія дуже і дуже цікава, бо стане своєрідним відголосом давньої європейської традиції гри на блокфлейтах, які в епоху бароко активно застосовувалися сольно, в ансамблях та оркестрах. В афіші цього вечора, зокрема, — клавесинні твори французьких композиторів XVII-XVIIІ ст. Франсуа Куперена та Клода Бальбатра, а також камерна композиція майстра італійського бароко — Мауріціо Каццаті. Виконавці — Наталія Павлів, Ольга Мілоста, Богдан Кравченко (українська поздовжня хроматична флейта), Марія Біль (віолончель), Анна Іванюшенко (клавесин).