Перейти до основного вмісту

Коротко / ПАНОРАМА ДНЯ

17 лютого, 00:00

Восени Київ стане «газетною» столицею світу

Щорічно управлінці царини газетного бізнесу та головні редактори зі всього світу збираються, щоб обговорити ситуацію на ринку друкованих видань, ознайомитися з тенденціями медіаіндустрії та обмінятися ідеями і досвідом. 64-й Всесвітній газетний конгрес цього року прийматиме українська столиця у вересні 2012 року. Паралельно з Конгресом відбудеться також 19-й Всесвітній форум редакторів, що збере голів найкрупніших світових видань, зокрема таких «китів» газетного світу, як «Таймс» і «Вашингтон Пост». Київ було обрано місцем зустрічі після офіційного запрошення Віктора Януковича. Він же за традицією й відкриватиме Конгрес. За прогнозами організаторів, у заході візьмуть участь близько тисячі управлінців друкованого бізнесу з понад 80 країн світу. Головний організатор події — Всесвітня асоціація газет і видавців, яка об’єднує понад 18 тисяч газет і журналів, 15 тисяч онлайн-видань та понад 3 тисячі компаній по всьому світові. Саме цей орган представляє інтереси газетярів у ЮНЕСКО, ООН та Раді Європи. Приймаюча сторона — Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП). Над підготовкою до Конгресу наразі працює створена згідно з розпорядженням В. Януковича робоча група, яку очолює голова Адміністрації Президента Сергій Льовочкін. Цього тижня відбулося перше розширене засідання робочої групи. Генеральний директор УАВПП Олексій Погорєлов повідомив зокрема, що нині триває робота над остаточною програмою Конгресу. До неї намагатимуться долучити максимальну кількість важливих доповідей, які розкажуть світові про українські ЗМІ. У рамках Конгресу вручать також журналістську премію «Золоте перо Свободи», на яку можуть бути номіновані в тому числі українські медійники, повідомляє Євгенія ПОДОБНА.

На конкурсі DVERY перемогла історія про суспільні стандарти

На Рівненщині завершився конкурс сценаріїв Всеукраїнського фестивалю молодого аматорського кіно DVERY, що відбувається вже другий рік поспіль. Цьогоріч кіноаматори надіслали майже 100 робіт. Це вдвічі більше, ніж торік, підсумовують організатори. Географія учасників фесту також широка — кіносценарії надсилали мешканці 11 українських міст. Найкращою журі визнало роботу киянки Марини Артеменко «Не менше 50 кг». «Золоті двері» авторка отримала за історію про те, як колись кимось вигадані стандарти можуть впливати на життя. Головна героїня сценарію не може скористатися ліфтом, бо важить менш як 50 кілограмів, а вертикальний транспорт розрахований лише на пасажирів із більшою вагою... «Срібними дверима» нагородили двох конкурсантів: Домініку Домаль за сценарій «Її вії» та Оксану Артеменко за роботу «Такі щасливі...». Власниками «Бронзових дверей» стали автор сценарію «Стриптиз» Віктор Булига та авторка роботи «Казочка на ніч, або Чаклун і Великий рудий кіт» Тамара Власова. Уже під час церемонії нагородження глядачі змогли побачити екранізацію одного зі сценаріїв-переможців. Минулорічний призер конкурсу відеоробіт Сергій Фадєєв за один день зняв короткометражку за роботою «Такі щасливі» про ненароджених дітей. А вже нині є охочі екранізувати сценарій «Її вії». Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Литовці відзначили 94-ту річницю державності

Учора жителі Литви традиційно вивісили державні прапори на своїх будинках із нагоди 94-ї річниці відновлення Литовської держави. «Піднятий на честь державного свята прапор — це не лише обов’язок, а й гордість за свою країну, ознака патріотизму та громадянськості. Литовський триколор — символ міцності та єдності громадян», — сказала напередодні свята президент країни Даля Грібаускайте. У день свята Грібаускайте вшанувала пам’ять сигнатарів Акту Незалежності на столичному кладовищі Расу. За традицією, напередодні свята президент Литви передала родичам підписантів Акту 16 лютого квіти, що будуть покладені на могили сигнатарів. Сигнатарами в республіці називають тих депутатів Верховної Ради Литовської РСР, які 11 березня 1990 року проголосували за незалежність республіки й підписали відповідний акт. Потім у президентському палаці відбулося вручення державних нагород за заслуги перед Литвою, Національних премій Литви у сфері культури та мистецтва.

Чавес планує виграти президентські вибори «нокаутом»

Президент Венесуели Уго Чавес готовий до початку передвиборної кампанії, а опозиція визначилася з єдиним кандидатом на майбутніх виборах глави держави. «Мені багато чого слід зробити під час цієї кампанії, яка поки не почалася, але ми вже розминаємо руки перед грою, що закінчиться нокаутом», — заявив Чавес під час позачергового засідання кабінету міністрів країни. Вибори президента Венесуели відбудуться 7 жовтня 2012 року. Нагадаємо, що минулої неділі кандидатом від об’єднаних опозиційних сил за підсумками праймериз став Енріке Капрілес, нинішній губернатор штату Міранда. У своєму першому публічному виступі перед прибічниками він заявив, що головною метою бачить завоювання довіри всіх венесуельців, незалежно від їхніх політичних поглядів. «Нам слід об’єднати Венесуелу. Я буду президентом для всіх і на користь всіх, ми живемо, щоб побудувати гідне майбутнє для всіх, незалежно від того, праві вони чи ліві», — сказав опозиційний кандидат.

Король Бельгії пожертвував 100 тис. євро нужденним підданим

Король бельгійців Альберт Другий 2011 року пожертвував по 200 євро п’ятьомстам нужденним підданим, повідомили в четвер тамтешні ЗМІ. За інформацією прес-служби королівського палацу, від початку світової фінансової кризи в 2008 році кількість листів, що їх бельгійці щороку надсилають на адресу членів монаршої родини з проханнями про матеріальну допомогу, зросла на 25%. Подані прохання приймаються «для оплати» після надання комунальної владою інформації про справжнє матеріальне становище прохачів. У 2010 році Альберт Другий пожертвував бельгійцям, що перебувають у надзвичайній скруті, загалом 110 тис. євро, в попередні роки — в середньому по 90 тисяч євро.

Кемерон оголосив війну пияцтву

Прем’єр-міністр Британії Девід Кемерон запропонував запровадити жорсткі заходи в боротьбі зі зловживанням алкоголем. Глава уряду, зокрема, запропонував створити в країні мережу витверезників. Крім того, Кемерон пропонує запровадити нижній поріг цін на спиртне, дешевше якого продавати його буде заборонено. За оцінками експертів, збитки, яких пияцтво завдає британській економіці, становлять близько 30 млрд доларів на рік. На північному сході Англії щовісімнадцять годин від хвороб, пов’язаних із алкоголем, помирає одна людина. Кемерон далеко не перший британський прем’єр, що оголосив війну пияцтву. 2007 року Гордон Браун ухвалив стратегічний план, який надавав поліції право встановлювати в містах «Зони підвищеної алкогольної небезпеки», до того ж роботу правоохоронних органів у цих зонах мали оплачувати паби й клуби.

Лівійці святкують річницю революції проти Каддафі

Сьогодні виповнився рік від початку лівійської революції, що розпочалася в Бенгазі і скінчилася скиненням режиму полковника Муаммара Каддафі. Святкувати цю дату лівійці почали з 15 лютого. Люди прийшли до будівлі колишньої служби безпеки: рух протесту зародився саме там. У лівійській столиці — Тріполі, яку повстанці узяли наприкінці серпня, посилено заходи безпеки. Групи бойовиків з-поміж колишніх повстанців нині становлять певну загрозу, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Amnesty International. «Проблема полягає в тому, що загони цієї міліції фактично не підкоряються закону. Вони не відповідають за свої дії, а влада не наважується притягати їх до відповідальності. Є побоювання, що ситуація в Лівії з огляду на це може ще більш погіршитися». У доповіді правозахисників наголошується, що з вересня минулого року в полоні бойовиків від тортур померло щонайменше 12 осіб. Нагадаємо, збройне повстання в Лівії проти режиму Каддафі тривало близько дев’яти місяців. За час протистояння уряду й опозиції загинули тисячі осіб, величезних збитків завдано економіці країни.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати