Жодного разу не виконувалась в Україні!
У Львові – прем’єра опери-казки «Серце Оксани»Найближчим часом у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича Львівської національної філармонії відбудеться постановка, про яку в інституції говорять як про таку, що «Вперше в Україні. Перша дитяча опера. Першої української жінки-композиторки».
Написана 1960-го року першою українською композиторкою Стефанією Туркевич-Лукіянович у Великобританії, опера «Серце Оксани» була поставлена у Канаді, але ніколи не виконувалася в Україні і подолала непростий шлях для того, щоби її через 60 років побачили у Львові. Це стало можливим завдяки оцифруванню рукописів авторки у співпраці родини композиторки та подружжя Павла і Ляриси Гуньків – три роки тому, 2017-го, в Україну повернулася більша частина творчого доробку Стефанії Туркевич-Лукіянович (1898, Львів –1977, Кембридж).
Опера-казка «Серце Оксани» перемогла у конкурсі «Фокус на культуру», що його проводить Львівська міська рада. У філармонії сподіваються, що ця постановка стане одним із перших кроків до популяризації в Україні творчої спадщини мисткині.
У роботі над прем’єрою задіяні понад 60 артистів, серед яких більшість – діти. Учасники процесу – інструментальний ансамбль Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії, 8 солістів, дитячо-молодіжний камерний хор «Жайвір» і балетна школа-театр L.Stage.
Диригент – Сергій Хоровець. Режисер – Олег Онещак. Балетмейстер – Вікторія Ткач. Художники – Олександра Нагірна та Наталя Сало.
«Серце Оксани» – це історія про Оксанку та її братиків. Головна героїня розшукує неслухняних Романа і Влодка, яких забрав Цар Ох. Дівчинка звертається по допомогу до Зірок, Вітру, Місяця та Сонця...
Чи має казка щасливий кінець, можна дізнатися вже 8 листопада, і це – вихідний, неділя. Показ відбудеться двічі в один день – о 13.00 та о 16.00. Також транслюватиметься на офіційних YouTube-каналі філармонії та на Facebook-сторінці Львівської національної філармонії.
На фото: Репетиційний процес над прем’єрою опери-казки «Серце Оксани» Стефанії Туркевич-Лукіянович триває.
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут