Перейти до основного вмісту

З початку 2025 року і до липня 2025 року до війська було поставлено п’ять партій причіпних гаубиць «Богдана-БГ»

07 липня, 20:19
Фото з сайту militarnyi.com

З початку 2025 року і до липня 2025 року до війська було поставлено п’ять партій причіпних гаубиць «Богдана-БГ», повідомляє ГО "МІЛІТАРНИЙ".

Про це повідомив генерал-майор Іван Лісовий в інтерв’ю 5 каналу.

«В січні — перша партія, в лютому — друга партія, в березні — третя партія, це — п’ята партія, закрили», — розповів він.

За його словами, у причіпній версії також були допрацьовані недоліки, які були виявлені в ході використання самохідної артилерійської установки «Богдана».

Агенція оборонних закупівель також заявила, що нещодавно поставила на фронт партію причепних гаубиць «Богдана», однак без уточнення, яка за рахунком це була партія.

«Богдана-БГ»

Уперше прототип «Богдана-БГ» був публічно представлений лише наприкінці минулого року. Проте відомо, що українські промисловці працювали над нею щонайменше з грудня 2023 року.

У березні з’явилось перше публічне повідомлення про передачу цього типу озброєння у війська — гармату отримала на озброєння 47-а артилерійська бригада.

Важливо наголосити, що розробка причіпної версії не є заміною для вже наявних САУ «Богдана», а радше доповненням та можливістю швидкого наповнення артилерійських підрозділів якісною та далекобійною системою.

Причіпні системи мають низку істотних переваг перед самохідними аналогами, ключовими з яких є набагато вища живучість, простота експлуатації та дешевизна.

Ще торік «Мілітарний» публікував статтю «Богдана-Б: перспективи причіпної артилерії для ЗСУ», в якій оцінив можливу вартість причіпної гаубиці у 1,5 млн доларів, у той час як САУ коштує державі 2,3 – 2,8 млн євро.

Точні технічні характеристики «Богдани-БГ» наразі не відомі. Однак, судячи з відео, у причіпній версії використовується такий самий 52-каліберний ствол, як і на самохідній версії. Отже, дальність та точність стрільби мають бути аналогічними.

Як тимчасове рішення гаубиця базується на лафеті від радянської гармати «Гіацинт-Б». Це було обумовлено потребою швидкої розробки причіпної версії вітчизняної гаубиці калібру 155 мм. Однак до кінця 2025 року гаубиця має отримати новий лафет українського виробництва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати