Перейти до основного вмісту

У Львові відкрився перший в Україні сервіс підтримки японського бізнесу

07 липня, 18:22
Фото Романа Балука / Фото з сайту city-adm.lviv.ua

У Львові офіційно запустили Japan Desk Lviv — муніципальну япономовну сервісну службу, що забезпечуватиме персоналізований супровід японських компаній у Львові: від консультування щодо інвестування чи відкриття бізнесу до пошуку партнерів та повного ознайомлення з місцевим економічним середовищем. Повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Сьогодні, 7 липня, міський голова Львова Андрій Садовий та  Виконавчий віцепрезидент Японською організацією з розвитку зовнішньої торгівлі (JETRO) Нобутака Маекава підписали меморандум про співпрацю між Львівською міською радою та JETRO. Саме цей меморандум свідчить про запуск у Львові сервісу  підтримки японського бізнесу Japan Desk Lviv.

«Під час війни ми приймаємо у Львові дуже багато закордонних делегацій, але здебільшого це політичні візити. Ця японська делегація має зовсім інше наповнення: до Львова приїхали японські бізнесмени, які представляють відомі потужні компанії, щоб налагодити співпрацю з Україною вже сьогодні. Вони не хочуть чекати, коли закінчиться війна, як більшість компаній світу. Це надзвичайно важливо, бо для того, щоб мати перемоги на фронті, потрібні гроші, а для цього потрібно, щоб працювала економіка.

Я дуже щасливий, що наша робота по залученню японських інвестицій в Україну дає видимий результат і ми сьогодні відкриваємо такий офіс японського бізнесу у Львові», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Підписання меморандуму відбулося в межах візиту до Львова делегації Міністерства закордонних справ Японії, Міністерства економіки, торгівлі та промисловості, JETRO та представників 10 японських компаній. Це – перша бізнес-місія такого масштабу з Японії до Львова в умовах війни, яка відкриває новий етап українсько-японського економічного партнерства.

«Японський уряд і приватний бізнес й раніше були зацікавлені у співпраці з Україною, втім до цього часу вона була зосереджена в основному на Києві. Столиця є дуже перспективною для економічного, політичного та бізнес-партнерства, але Україна є великою країною, тому нам цікаво заходити і на західний регіон, щоб розширювати діапазон можливостей. Львів географічно є більш віддаленим від бойових дій, тож це ще й безпеково вигідно. Знаємо, що багато європейських партнерів розвиваються у Львові та регіоні, тому ми також зацікавились цією можливістю.

Нас дуже надихає готовність і відкритість міської влади для майбутнього співробітництва. Вжиті заходи, підписання меморандуму та відкриття Japan Desk Lviv є дуже важливим сигналом для японського бізнесу. Дякуємо за можливість бути сьогодні у Львові, познайомитись з бізнес-асоціацією вашого міста, його підприємствами та проєктами, щоб співпраця між японським та українськими компаніями могла почати розвиватись вже сьогодні», – зазначив Нобутака Маекава, виконавчий віцепрезидент Японською організацією з розвитку  зовнішньої торгівлі (JETRO).

Сервіс працюватиме на базі міського управління інвестицій та проєктів.

«Це перший сервіс в Україні, який орієнтований на співпрацю з японським бізнесом. Основна мета Japan Desk Lviv надати японським компаніям легкий доступ до всіх міських сервісів, релевантних контактів і бізнес-можливостей, зробити процес входу на український ринок зрозумілим і ефективним. Було створено спеціальний сайт, email та контактний номер телефону, які працюватимуть суто для японського бізнесу, що потребуватиме інформації чи консультації про ведення бізнесу в Україні, про середовище, про проєкти. Особливість ще в тому, що сервіс вестиме спеціальний координатор, який володіє японською мовою, відтак ми зможемо забезпечити повний супровід: від перших консультацій до організації зустрічей з потенційними партнерами та виїздів на об’єкти», – розповів Андрій Павлів, керівник управління інвестицій та проєктів Львівської міської ради.

У межах запуску Japan Desk Lviv також презентували Програму сприяння залученню японських інвестицій до Львова. Вона охоплює такі напрями:

·        економіка і бізнес: супровід інвесторів, бізнес-форуми, участь у виставках;

·        культура й освіта: Дні Японії у Львові, культурні обміни, театральні проєкти, книгообміни;

·        туризм: створення спеціалізованих турів, переклад сервісів, запуск сайту Lviv.Travel японською мовою;

·        інформаційна промоція: кампанії в японських ЗМІ, співпраця з блогерами та японською діаспорою.

Програма має стратегічну мету – зробити Львів першою та головною точкою входу японських інвестицій в Україну, сприяти відновленню, розвитку інновацій та формуванню позитивного міжнародного іміджу Львова та України в цілому.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати