Перейти до основного вмісту

Нова модель підтримки: відтепер до відновлення військових залучатимуть цивільних психологів

08 липня, 14:52

 

Міністерство оборони України розгортає повноцінну багаторівневу систему психологічної підтримки длявійськовослужбовців, яка охоплюватиме весь період служби — від першого дня у строю до повернення в цивільне життя.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони України.

Як зазначив начальник Управління психологічного забезпечення полковник Олег Мукан, піклування про військових має бути системним та тривалим. 

"Не тільки тоді, коли вони на передовій, а й коли повертаються додому. Система підтримки здійснюється на п'ятьох рівнях та охоплює всі етапи військової служби – від першого дня до повернення в цивільне життя", зазначив начальник Управління психологічного забезпечення полковник Олег Мукан.

Система психологічної допомоги передбачає п'ять рівнів підтримки, які охоплюють різні стадії перебування військовослужбовця в армії:

  • Самодопомога та підтримка "рівний-рівному" — психологічна взаємопідтримка побратимів.
  • Допомога у підрозділі — через офіцерів психологічної підтримки.
  • Відновлення на рівні бригади або полку (групи контролю бойового стресу та групи психологічного супроводу й відновлення) – в пункті психологічної допомоги.
  • Професійна допомога в тилу — у спеціалізованих закладах психологічного спрямування.
  • Глибоке психологічне відновлення — у медичних установах поза зоною бойових дій.

Щоб ця система працювала злагоджено, Міноборони підготувало проєкт наказу "Про затвердження Порядку надання психологічної допомоги 

Документ має стати своєрідною дорожньою картою для фахівців, які працюють з військовими, та забезпечити стандартизацію роботи згідно з принципами НАТО і набутим під час війни українським досвідом.

У проєкті чітко прописано:

  • які сили та засоби залучаються до надання допомоги;\
  • алгоритм взаємодії з цивільними психологами;
  • механізм залучення ресурсів Міністерства у справах ветеранів;
  • види допомоги та практичні підходи до її реалізації.

Особливу увагу у Міноборони приділяють превентивній роботі. Як зазначив Олег Мукан, важливо не чекати розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР), а діяти за перших ознак психологічної напруги. Саме тому військові психологи вже працюють у підрозділах, оперативно надаючи допомогу у кризових ситуаціях.

"Психологічна підтримка має відбуватися не лише після бойових дій, а й на етапі, коли травма не закріпилася. Тому військові психологи вже сьогодні активно працюють в підрозділах, проводячи превентивну роботу та допомагаючи при перших ознаках у кризових ситуаціях. Це дозволяє зменшити ризик розвитку ПТСР та своєчасно підтримати тих, хто пережив психотравмуючу подію", додав Мукан.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати