ГУР завдало удар далекобійними безпілотниками по ільському нафтопереробному заводу в краснодарському краї росії

Головне управління розвідки завдало удар далекобійними безпілотниками по Ільському нафтопереробному заводу в Краснодарському краї Росії, повідомляє ГО "МІЛІТАРНИЙ" із посиланням на Суспільне.
За данними розвідки, дрони влучили в один з технологічних цехів Ільського нафтопереробного заводу. У відомстві зазначили, що воно є частиною російського військово-промислового комплексу та безпосередньо задіяне до ведення війни проти України.
Інформація про удари по російському стратегічному об’єкту підтверджуються місцевими медіа, які оприлюднили запис нічної атаки та вибуху одного з безпілотників.
«Фрагменти БпЛА було знайдено неподалік одного з цехів заводу. На щастя, ніхто не постраждав. Пошкоджень також немає. Працюють екстрені служби», — повідомив російський медіапроєкт «Kub Mash».
Судячи з відсутності кадрів займання, дронам не вдалось влучити по вразливим установкам ректифікації нафти, або ж ними було уражено обладнання без легкозаймистих речовин.
Ільський НПЗ
Ільський нафтопереробний завод (ТОВ “КНГК-ІНПЗ”) — це одне з найбільших приватних нафтопереробних підприємств регіону, яке відіграє важливу роль у забезпеченні паливом як внутрішнього ринку, так і експорту. Вого розташоване у станиці Ільській, Сєверського району, приблизно за 30 км від Краснодару.
Підприємство спеціалізується на первинній переробці нафти та виробництві нафтопродуктів, зокрема дизельного пального, бензину, мазуту та бітуму.
Завдяки вигідному розташуванню поблизу чорноморських портів Новоросійська та Тамані завод має стратегічне значення для логістики експорту російських енергоносіїв. Підприємство також є важливою ланкою у постачанні пального на окуповані території України та для військових частин у Південному військовому окрузі РФ.
Воно вже неодноразово атакувалось українськими Силами оборони. Зокрема, попередній удар був завданий у лютому цього року. Тоді, навідміну від цієї атаки, наслідком операції стала масштабна пожежа нафтопродуктів.
Також об’єкт потрапляв під удар у 2023 та 2024 роках. Кожен з епізодів супроводжувався пожежею промислової зони або бункерів з нафтопродуктами.
Нагадаємо, що днями Головне управління розвідки застосувало для ударів по російським зенітним комплексам у Криму модифіковані далекобійні дрони UJ-26 «Бобер» з можливістю ручного управління та тепловізійною камерою.