Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Майже 40% киян готові працювати нелегально
Майже 40% киян готові працювати нелегально заради високої заробітної плати, повідомляє УНІАН із посиланням на опитування, проведене Київським міським центром зайнятості у грудні 2011-го — січні 2012 року. «Опитування підтвердило, що 37% респондентів за браком інших варіантів погодяться на виплати в конвертах, щоб мати роботу й стабільний заробіток. Можна припустити, що таку думку поділяє насамперед молодь, яка брала участь в опитуванні», — повідомили в Київському міському центрі зайнятості. За результатами опитування, люди, вік яких сягає 40 років і більше, ставляться до умов працевлаштування значно прискіпливіше, оскільки попереду в них — проблеми з оформленням та нарахуванням пенсії. «На наш погляд, левову частку наших респондентів, які відповіли, що ставляться до неофіційного працевлаштування негативно, становлять саме особи віком від 40 років — це 25%. Для тих, хто про пенсію поки ще не замислюється, важливий сьогоднішній день. Їм байдуже до особливостей працевлаштування, головне — хороша зарплата. Людей із такими прагматичними поглядами виявилася майже третина — 30%», — повідомили в центрі. Згідно з даними опитування, байдужими до нелегального працевлаштування виявилися лише 3% респондентів. «Можна припустити, що ці люди працюють офіційно й отримують задовільну заробітну плату. Тих, хто зараз працює нелегально, серед наших активних респондентів виявилося лише 5%», — констатували в Київському центрі зайнятості.
Україна планує до 2020 року удвічі зменшити кількість незрячих
До 2020 року в рамках програми боротьби зі сліпотою «Право на зір-2020», оголошеної Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Україна має намір удвічі зменшити показники сліпоти в державі, особливо серед дітей, у тих випадках, коли сліпоти можна уникнути, повідомив головний офтальмолог МОЗ України Сергій Риков. За його словами, бажаного результату буде досягнуто завдяки своєчасній профілактиці й лікуванню патології очей. «Вроджена катаракта, вроджена глаукома — за такої сліпоти можна зменшити кількість пацієнтів... Є дуже багато профілактичних заходів, і ми можемо це робити», — повідомив Риков в ефірі програми «Соціальний статус» на телеканалі «Tоніс». Головний офтальмолог України обурився позицією батьків, які відмовляються робити своїм дітям операції з поліпшення зору, бо не хочуть втрачати матеріальну допомогу з інвалідності. Такі випадки, за його словами, досить часто виявляють при огляді шкіл-інтернатів для сліпих та слабозорих дітей. «Підвищення зору на 10 або 15% забере в дитини пільги інвалідності, а дитина годує всю сім’ю. У цьому вся біда, і це соціальна проблема. Батьки повинні відповідати за це. Ми повинні писати чіткі рекомендації і, якщо вони відмовляються, передавати це в інші органи», — наголосив Риков. Він нагадав, що в соціально незабезпечених верств населення є можливість бути прооперованими повністю державним коштом, у кожній області України успішно діють відповідні державні програми. Нагадаємо, раніше британські вчені дійшли висновку, що розвитку сліпоти сприяє наявність в організмі людини білкової молекули DICER1. Припинення дії молекули й викликає сліпоту. За версією британських учених, це відкриття може стати суттєвим проривом у справі боротьби зі сліпотою, яка вражає одного з 50 осіб, яким понад 50 років, і кожного п’ятого, якому більш як 85 років.
Олена Підгрушна — найкраща спортсменка січня
Національний олімпійський комітет України визначив лауреатів традиційної нагороди НОК — «найкращого спортсмена» та «найкращого тренера» за підсумками січня, повідомляє пес-служба Національного олімпійського комітету. Головна героїня першого місяця олімпійського 2012 року — триразова чемпіонка Європи з біатлону Олена Підгрушна. Особистий тренер біатлоністки Ігор Починок став найкращим тренером місяця. Нагадаємо, що Олена Підгрушна виборола три золоті нагороди на першості Старого Світу в словацькому місті Осрблі. Українка тріумфувала в спринтерській гонці, гонці переслідування, а також в командній естафеті.
МОЗ очікує зростання захворюваності на грип наприкінці лютого
У Міністерстві охорони здоров’я України очікують підвищення захворюваності на грип та респіраторні інфекції наприкінці лютого — на початку березня, заявила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко в ефірі «5 каналу». «Епідемічне підвищення захворюваності на грип та респіраторні інфекції цього року не настало ні восени, ні в січні. Можливо, воно ще буде. Як правило, це кінець лютого — початок березня, така хвиля може надійти», — повідомила Моїсеєнко. Отже, згідно зі статистикою сервісу Google Flu Trends по Україні, на кінець січня поширення вірусу грипу має все ще низьку активність (статус «low»), хоча протягом місяця кількість запитів на тему «грип» активно зростала — із 1360 (1 січня) до 29 395 (29 січня), повідомляє «Корреспондент». Сервіс Google Flu Trends відстежує залежність між активністю запитів на тему «грип» та інтенсивністю поширення вірусу по всьому світу й переносить її на кольорову карту в реальному часі. Недавнє дослідження, опубліковане в авторитетному медичному журналі Clinical Infectious Diseases, показало, що сервіс Google Flu Trends має величезну перевагу над традиційними дослідженнями: дані Google оновлюються щодня й доступні лікарям майже миттєво.
Випуск газети №:
№20, (2012)Рубрика
Суспільство