Виклики інформаційної епохи
Через низький рівень комп’ютерної грамотності співробітників компанія, яка нараховує 1000 працівників, утрачає за рік до чотирьох мільйонів євроСпівробітники, які не вміють ефективно використовувати комп’ютерні програми, наносять вражаючі збитки своїм працедавцям. Такого висновку дійшли експерти дослідницької компанії Cap Gemini. За їхніми даними, кожен співробітник утрачає до трьох робочих тижнів на рік через те, що він не вміє сповна використовувати можливості комп’ютерних програм. Основна частина часу — 38 хвилин на тиждень — витрачається саме на допомогу іншим. Це наносить компанії прямі фінансові збитки. Так, компанія з 1000 користувачів може втрачати на рік до чотирьох мільйонів євро, зауважують дослідники Cap Gemini.
«Низька продуктивність — це втрата грошей, і якщо нічого із цим не робити, то далі — лише хибне коло: низька продуктивність через брак надихаючих результатів призводить до зниження мотивації співробітників узагалі що-небудь робити», — говорить керівник проекту Superdeal Катерина Микула.
«Якщо співробітник низькопродуктивний, то він щось опускає або не встигає. І в цей час хтось інший устигне й вийде вперед. А тепер уявіть, що це ваш конкурент і що саме він виграє у вас тендер із бюджетом, наприклад, у 500 000 доларів, — пропонує задуматися керівник відділу телепродажів компанії «Майкрософт Україна» Андрій Бурлуцький, — ось це дуже неприємна втрата».
За результатами дослідження компанії InMind, на сьогодні лише третина співробітників українських офісів задоволена своєю продуктивністю. 47% керівників і 49% працівників віком від 23 до 35 років підтвердили, що проблема підвищення ефективності — проблема номер один.
«Якщо компанія хоче бути конкурентоздатною, продуктивність її співробітників потрібно підвищувати, — говорить директор Львівської бізнес-школи Софія Опацька. — Нині, якщо вірити всіляким дослідженням, продуктивність праці в українських компаніях дуже низька». Так, ще рік тому експерти підрахували, що продуктивність праці та середня виручка на одного співробітника в Україні майже удвічі нижчі, ніж у Європі.
Телевізійний продюсер, бізнес-тренер, експерт із розвитку і навчання Андрій Ніколов уважає, що ключ до ефективної роботи на комп’ютері та портативних пристроях — постійний пошук оновлень і тестування нових можливостей. «Аудит своїх пристроїв і програмного забезпечення потрібно здійснювати регулярно, оптимізуючи час, кількість пристроїв, витрати, — говорить він. — Інвестуйте свій час у вивчення новинок і, що також дуже важливо, але про що часто забувають, нових можливостей оновлених версій звичних програм».
Сьогодні багато компаній уважають за краще інвестувати кошти в програмне забезпечення, яке допоможе підвищити продуктивність праці їхніх співробітників — і це дуже хороша тенденція. Адже з часом темп життя лише прискорюватиметься, і знання основних «фішок» і «таємних кімнат» стандартних програм однієї миті може стати вирішальним чинником у боротьбі за ефективність, наголошують «Дню» в компанії «Майкрософт Україна». Минули ті часи, коли хорошим співробітником вважався той, який працює багато. Сьогодні це той, хто добивається результату і приносить компанії прибуток за короткий час.