Кошти – на благодійність
Львівська опера започаткувала продаж онлайн квитків на концерти та вистави української музики
На початку травня Львівська національна опера у співпраці із партнером «KONTRAMARKA» презентувала благодійний проєкт «TOGETHER WITH UKRAINE». Це серія онлайн концертів та вистав відомих творів українських композиторів, що транслюються наживо із зали театру. «Цією серією, вперше в Україні, Львівська національна опера започаткувала продаж онлайн квитків, і це означає, що приєднатися до трансляції можуть глядачі у будь-якому куточку світу», – розповідають у театрі.
Виручені з купівлі онлайн квитків кошти спрямовуватимуть на благодійні ініціативи, підтримку української культури у час війни, також – на потреби Військово-медичного клінічного центру західного регіону, зокрема – на придбання реанімаційного обладнання.
Перший онлайн концерт відбувся 6 травня, і це була Симфонія №3 Бориса Лятошинського, під час виконання якої вдалося зібрати 148 170 грн. Понад 400 онлайн квитків придбали глядачі з України, Латвії, Великої Британії, Польщі, Італії, Литви та інших країн. Львівська національна опера запросила до участі із перформансом акторів з Маріупольського драматичного театру, які тікали від жахіть війни, задля підтримки артистів та важливого світового меседжу щодо російської збройної агресії в Україні, зокрема – у Маріуполі.
20 травня зі сцени Львівської національної опери наживо транслювалася феєрія (фолькопера-балет) «Коли цвіте папороть» сучасного українського композитора Євгена Станковича, яка втілює унікальний український обряд на свято Івана Купала, а також розгортає перед глядачем ключові історичні події боротьби українського народу. Цей спектакль поєднує сольне та хорове виконавство, сучасну хореографію, яскраве дійство з відео проекцією. Виконавці феєрії – солісти Людмила Корсун і Михайло Малафій, хор, балет та оркестр Львівської національної опери. Диригував запрошений Маестро, народний артист України Володимир Сіренко.
Принагідно у театрі нагадують, що «Коли цвіте папороть» – знаковий твір в українській культурі, який пережив десятиліття забуття, будучи забороненим радянською владою як яскраво національний модерний твір. Ще в 70-ті роки ХХ століття Євген Станкович отримав пропозицію на написання української вистави, яка би мала прозвучати, зокрема, на гастрольних виступах в «Гранд-Опера» у Парижі. Однак прем’єра феєрії була скасована за вказівкою влади. Довгоочікувана грандіозна прем’єра феєрії вперше відбулася лише у 2017 році на сцені Львівської національної опери у режисурі Василя Вовкуна та під орудою диригента Володимира Сіренка. Відтоді цей твір – не лише одна із візитівок Львівської опери, а вистава, яка презентує українське оперне мистецтво на різних європейських театральних сайтах та стрімінговому телебаченні як Opera Vision, Dramox, MEGOGO.
Посилання на трейлер вистави:
Укр https://www.youtube.com/watch?v=7huR4g0rFYA&t=29s
Надалі в програмі онлайн концертів «TOGETHER WITH UKRAINE» – хорові концерти Дмитра Бортнянського 28 травня.
У Львівській опері додають, що проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Держагентства України з питань мистецтв та мистецької освіти, Національної спілки театральних діячів України.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото «Дню» надали у Львівській опері
На фото:
Фрагмент вистави «Коли цвіте папороть»
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Культура