Український "Щедрик" заспівали на сценах світу, де він уперше прозвучав сто років тому
![](/sites/default/files/news/25122024/IMG_3502.jpeg)
Українська республіканська капела разом із диригентом Олександром Кошицем сто років тому вперше виконала різдвяну пісню "Щедрик" на знакових сценах світу. У 2024 році цю історичну подію відзначили масштабним проєктом, організованим агенцією з популяризації української культури Ukraine WOW.
Про це повідомили в агенції.
"До сторіччя завершення турне, яке познайомило світ зі «Щедриком», ми відтворили знамениту різдвяну композицію на 50 локаціях у 17 країнах, де вона пролунала вперше", наголосили організатори.
Як розповідають, перший виступ сучасного проєкту відбувся в Національній філармонії України в Києві, де у 1916 році "Щедрик" уперше зазвучав у виконанні капели під керівництвом Кошиця.
Відкрили подію співачка Jerry Heil та хор "В.У.Х.А." (Великий Український Хор Аматорів), нагадавши про історичне значення композиції.
"Дякуємо Вірі Фармізі @verafarmiga та Барбрі Стрейзанд @barbrastreisand, які допомогли нам розказати про легендарну щедрівку. А також музичній керівниці проєкту Jerry Heil @thejerryheil, кожному виконавцю та локації, що долучилися до створення відео", підкреслили в UKRAINE WOW.
Фото: UKRAINE NOW
Географія виконань
Протягом року "Щедрик" зазвучав у найпрестижніших залах та на аренах світу, серед яких:
-
Orfeo Catala у Барселоні;
-
National Theater у Празі;
-
Théâtre des Champs-Élysées у Парижі;
-
National Philharmonic у Варшаві;
-
Plaza de Toros у Мехіко;
-
Konzerthaus у Відні;
-
Central Hall Westminster у Лондоні;
-
Civic Auditorium у Сан-Франциско.
Фото: UKRAINE NOW
"Сто років тому Українська республіканська капела під керівництвом диригента Олександра Кошиця завершила п'ятирічне турне трьома континентами. Гастролі мали ввести українську культуру у світовий контекст і сприяти визнанню незалежності Української Народної Республіки. Тоді капела дала понад 500 концертів ― і всюди був аншлаг"' зазначили в UKRAINE WOW.
Український "Щедрик"
Написана Миколою Леонтовичем у 1919 році, мелодія давно стала різдвяним символом у багатьох країнах світу. В англомовному світі вона відома як "Carol of the Bells" і неодноразово використовувалася у фільмах, рекламах та концертах, продовжуючи захоплювати серця слухачів.
Нагадаємо, 13 грудня світ відзначав 147-річчя від дня народження одного з найвідоміших композиторів XX століття, вінничанина Миколи Леонтовича, музику якого любить увесь світ і якого свого часу порівнювали з Бахом. У віці 43 років він загинув від рук російського чекіста.