Благодійний фонд «Повернись живим» передав до чотирьох бригад тактичної авіації та морської авіаційної бригади 10 мікроавтобусів

Благодійний фонд «Повернись живим» передав до чотирьох бригад тактичної авіації та морської авіаційної бригади 10 мікроавтобусів, повідомляє ГО «Український мілітарний центр».
Про це фонд повідомив на своїх сторінках у соціальних мережах.
«Перед цими людьми стоїть ціла низка задач: прикриття наземних підрозділів, ураження цілей на землі та в повітрі, захист інфраструктури. Тому ми систематично розвиваємо логістику авіації, щоби ракети літали, а бомби падали», — заявив директор фонду Тарас Чмут.
Мікроавтобуси отримали:
- 299-та бригада тактичної авіації
- 40-ва бригада тактичної авіації «Привид Києва»
- 114-та бригада тактичної авіації
- 204-та Севастопольська бригада тактичної авіації
- 10-та морська авіаційна бригада ВМС
Повідомляється що, ці десять автівок були закуплені не в рамках окремого спецпроєкту, а завдяки донатам людей на загальні рахунки Фонду.
Нагадаємо що нещодавно фонд забезпечив групу передових авіаційних навідників засобами зв’язку в межах проєкту «Формула звʼязку».
Перша група передових авіаційних навідників (ПАНів) армійської авіації була повністю оснащена уніфікованими засобами захищеного зв’язку: фахівці отримали 45 комплектів на суму 5 257 696 гривень.
Серед переданого обладнання були зокрема гарнітури INVISIO Т5, які можуть підключатися напряму до армійських радіостанцій сімейства Harris.
«Чим особливі ці активні навушники? Завдяки додатковим комплектуючим військові зможуть швидко переключатися між двома радіостанціями, не втрачаючи такі цінні в бойових умовах секунди», — розповіли у фонді.
ПАНи, або ж передові авіаційні навідники організовують взаємодію між наземними військами та ударною авіацією, забезпечуючи специфічне цілевказання для авіаударів та передаючи дані об’єктивного контролю.
Навідники можуть забезпечити прямий зв’язок на рівні батальйону як з командуванням бригади армійської авіації, що діє на напрямку, так і безпосередньо з пілотами, що виконують бойове завдання.
Передане фондом обладнання надасть навідникам можливість ефективніше координувати роботу з ударними гелікоптерами ЗСУ, які становлять основу авіапарку Армійської авіації Сухопутних військ.