Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Щоб дитина не соромилася усміхатися — обов’язково покажіть її... протезисту!

17 июля, 00:00
«Чи треба лікувати молочні зуби? Адже все одно випадуть, так навіщо мучити дитину неприємними процедурами? От коли з’являться постійні — тоді й будемо їх берегти...» Так або приблизно так міркує чимало хто з батьків. На жаль, ця поширена помилка дорого обходиться їхнім дітям. 

За статистикою 50 — 60% із них мають ті або інші зубо-щелепні деформації. Найчастіше це зуби, що неправильно стоять, щілини між ними, які утрудняють мовлення та пережовування їжі, аномалії форми й розмірів зубів, неправильне співвідношення верхньої і нижньої щелепи, тобто прикус. Якщо ці дефекти не усунути, то вони будуть погіршуватися разом із зростанням дитини.

Отже, на що варто звернути увагу батькам? Якщо дитина постійно смокче пальці або закушує губи, правильне положення зубів може порушитися. Згубно впливають на зуби і хронічні захворювання носоглотки: дітям доводиться постійно дихати ротом, що зрештою може призвести до деформації щелеп. Якщо ж ви помітили, що ваша дитина спить на одному боці з постійно підкладеним під щоку кулачком, жує їжу переважно передніми зубами або тільки на один бік рота — обов’язково проконсультуйтеся з дитячим стоматологом.

Коли заходить мова про дитячого протезиста, то багато хто дивується — зазвичай вважається, що цей фахівець потрібен тільки дорослим. Аж ніяк! Коли в дитини відбувається зміна молочних зубів на постійні, то часто трапляється, що внаслідок травми або карієсу молочний зуб видаляється задовго до появи постійного. І сусідні зуби починають поступово зближуватися, не залишаючи місця для нового зуба. Зрештою він з’являється не на своєму місці. Ну а якщо таким же чином з’являються декілька зубів, то відбувається вже широка деформація щелепи, а це вимагає тривалого лікування. Цього можна було б легко уникнути, якби дитині вчасно вставили тимчасові протези.

Біда понад 30% дітей — неправильний прикус. Крім косметичного недоліку, ця аномалія таїть у собі й інші небезпеки: дитина погано пережовує їжу, що може призвести до захворювань шлунково-кишкового тракту. Лікування прикусу — річ ефективна, але досить довга й може тривати від декількох місяців до 1–2 років, залежно від віку дитини та особливостей її кісток. Так що наберіться терпіння й наполегливості. Лікар повинен виготовити для вирівнювання зубів дитини індивідуальні пластинки й інші пристрої, що їх доведеться носити постійно. Через зростання дитини пластинки-протези треба міняти 2–3 рази на рік. До речі, часто лікування прикусу виявляється неефективним, оскільки потім з’ясовується, що діти, виходячи з дому, просто знімають пластинки, боячись насмішок однолітків. Тому батькам треба бути ще й добрими психологами і вчасно пояснити своїм чадам, що тільки ці докучливі пристрої в недалекому майбутньому допоможуть зробити їхню усмішку чарівною.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать