Перейти к основному содержанию
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За ліпший звук, за ліпшу якість!

31 октября, 00:00

Ще із шкільного підручника з фізики всім відомо: "звук - пружні хвилі в будь-якому середовищі, що мають частоту від 20 до 20000 Гц. У нашому випадку середовище - повітря. Якщо, звісно, ми не слухаємо музику під водою. Людський звуковий діапазон коливається в межах 20 Гц - 20 кГц. Якщо розкладемо за частотами будь-який музичний фрагмент, то отримаємо, що баси займають область до 100 Гц, голос співака - 100 Гц - 4 кГц, високі ноти (наприклад, скрипка) - більш як 10 кГц.

Що ж дає нам в галузі звуку сучасна відео- та звукозаписуюча апаратура? Мінімальний звуковий діапазон у маленьких радіоприймачів. Він може бути 124 Гц - 6 кГц і навіть гірший. Далі йдуть переносні магнітоли. Їхній діапазон "125 - 10". Природно, він може коливатися в той чи інший бік . Далі, як це не дивно, іде відеоапаратура, а саме - апаратура, що працює з форматом VNS. Сюди входять усі відеокасети, що масово розповсюджувалися, із записами фільмів тощо. Звуковий діапазон у них "80-10". Далі - стаціонарні магнітофони або деки, як їх іще називають. Нижня межа в них приблизно 50 Гц, а верхня - 16 - 18кГц. "Переплюнути" його вони просто неспроможні, що пов'язане з технологічними особливостями магнітної стрічки.

Після цього настає черга апаратури класу Hi-Fi, яка й визначається як така, в якій записується й відтворюється високоякісний звук, який займає весь діапазон, що його чує людина, тобто "20-20". Сюди входять стаціонарні системи: CD-програвачі, підсилювачі, тюнери, мінідискові програвачі, акустичні системи, відеомагнітофони, відеокамери деяких форматів тощо. При цьому приналежність до класу Ni-Fi має бути на них вказана. Звук у них, як правило, "стерео", тобто об'ємний, що досягається за рахунок двох каналів запису - "лівого" та "правого" і повного циклу відтворення (акустичних систем). Цифровий запис на мінідисках дозволяє підняти верхню межу до 24 кГц.

І, зрештою, слід сказати про системи домашнього кіно, в яких звук не лише високоякісний, а й "круговий" ("Sorround"). Для цього використовується відеозапис спеціального формату, і під час відтворення на колонках, розставлених по колу, виникає повний звуковий ефект присутності.

Тож, якщо ви розмірковуєте, що купувати із відеозвукозаписувальної та відтворювальної апаратури, не забувайте про якість звуку. При цьому, щоправда, узгоджуючи свої бажання з вагою вашого гаманця.

Delimiter 468x90 ad place

Подписывайтесь на свежие новости:

Газета "День"
читать