Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Це згубний для степу крок»

Міністерство оборони через суд намагається скасувати заповідний статус Тарутинського заказника
17 серпня, 2017 - 09:33
ФОТО З САЙТА WIKIPEDIA.ORG

«Тарутинський степ знову почали орати, але оранка іде «тяжко», оскільки з різних сторін тисне адміністрація Національного природного парку «Тузловські лимани», екологи, міжнародні інститути, районна влада Тарутина і здорові сили суспільства. Щоб позбавитися від цього всього, варвари в погонах вирішили через суд повністю ліквідувати статус заповідності та назавжди позбавитися від ландшафтного заказника «Тарутинський степ» площею 5200 гектарів. Це буде згубний для степу крок», — розповів у Facebook Іван Русєв, одеський еколог-активіст. 

Понад рік триває боротьба між екологами та Міністерством оборони за землі Тарутинського степу. Міністерство, вважаючи ці землі своїми, оскільки раніше на них розташовувався військовий полігон, віддало їх в оренду фермерським господарствам. Активісти міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина» отримали рішення суду про заборону подальшого розорювання степового заказника.

Однак у Міністерстві оборони від свого не відступають. Відомство подало позов до Одеського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати рішення Одеської обласної ради від 26 квітня 2012 року про створення на частині земель колишнього полігону заказника місцевого значення «Тарутинський степ». Відповідачами у цій справі є департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної держадміністрації, а третьою стороною — оперативне командування «Південь» і Білгород-Дністровська квартирно-експлуатаційна частина району, через які Міноборони укладало договори з приватними підприємцями про оренду степових земель. Саме представники третьої сторони не з’явилися на судове засідання 17 липня цього року, через що суд переніс слухання на 16 серпня.

Як розповіла юрисконсульт МБО «Екологія-Право-Людина» Софія Шутяк, на засіданні 16     серпня від імені її організації та ГО «Зелений листок» було подано клопотання про їхнє залучення до судової справи у якості третьої сторони. Активісти мають два аргументи, щоб Тарутинський степ зберіг заповідний статус. «По-перше, відсутній предмет суперечки, оскільки раніше Міністерство оборони погодило створення заказника на землях полігону, — пояснює Софія Шутяк. — По-друге, за законодавством про розгляд адміністративних суперечок суд немає повноваження скасовувати рішення облради. Тим паче, це рішення було ключовим у п’ятирічному процесі створення заказника».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: