Українські мечі перекуються на рала тільки тоді, коли гасло — Незалежна Держава Українська — перетвориться в дійсність і забезпечить отому ралові можливість зужиткувати рідну плодючу землю з її незчисленними багатствами…
Симон Петлюра, український державний і політичний діяч, голова Директорії УНР

Через терни… до скверу Василя Сліпака

Залишилося 5 днів до завершення збору підписів під петицією
2 травня, 2018 - 18:32
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Цій  історії скоро виповниться два роки. Саме стільки часу минуло від того дня, коли мистецька громадськість Києва виступила з ініціативою: на розі вулиць Андріївський узвіз та Боричів Тік облаштувати сквер імені Героя України Василя Сліпака, всесвітньовідомого українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, який загинув від ворожої кулі в новітній україно-російській війні.

У тім,  що Василь Сліпак заслуговує такої пошани, здається, не сумнівається ніхто. Але й   ввімкнути  «зелене світло» до реалізації   громадської ініціативи ніхто не поспішає. Хоча за цей час на місці майбутнього скверу  силами   громадського об’єднання «Музичний батальйон»  відкрито пам’ятну стелу,  періодично проводяться концерти українських музикантів. Паралельно митці змушені ходити лабіринтами чиновницьких коридорів, пишуть листи, звернення… Ідею створення арт-скверу імені Василя Сліпака начеб то  підтримують у всіх фракціях Київської міської ради,  не висловлює  заперечень і міський голова Віталій Кличко… Звернення про підтримку до Київради спрямували 123 народних депутати України.  Про свою підтримку заявили  відомі митці, серед яких Дмитро Павличко, Святослав Вакарчук, Олег Скрипка,  Олександр Ярмола, Сергій  Василюк, Євген Романенко, Сергій Файфура та багато інших.  Проте у чиновництва  щораз знаходяться нові й нові обставини,  через які відтерміновується  прийняття остаточного рішення  про узаконення  земельної ділянки  під арт-сквер Василя Сліпака.

Тоді небайдужа мистецька спільнота  столиці задіяла іще  один потужний важіль громадського  волевиявлення – збір підписів під Петицією до Київської міської ради, Київської міської адміністрації , особисто Віталія  Кличка, в якій заявлено про підтримку ініціативи щодо надання земельній ділянці на розі Андріївського узвозу та вул. Боричів Тік у Подільському районі столиці статусу скверу, що носитиме ім’я Героя України Василя Сліпака.

Передбачається, що культурно-мистецький сквер стане майданчиком в історичному центрі Києва, на якому збиратимуться і пропагуватимуть українську культуру митці, громадські діячі, звучатиме українська пісня і українське поетичне слово, виставлятимуться твори професійних та аматорських художників і скульпторів, проводитимуться дитячі мистецькі та музичні конкурси тощо.

Для спрямування петиції на розгляд сесії Київської міської ради необхідно зібрати 10 тисяч  електронних підписів. Нині зібрано вже понад 9 тисяч.

Ото ж, небайдужі люди ще можуть долучитися до духовної благородної справи й своїм голосом підтримати ініціативу з облаштування в столиці арт-скверу імені Василя Сліпака. 

Голосування здійснюєтьсяза цим посиланням: www.petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=7430&icf=1

Микола ГРИЦЕНКО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ