Зброю витягають грішники, натягують лука свого, щоб перестріляти жебраків та вбогих, заколоти правих серцем. Зброя їхня ввійде в серце їхнє і луки їхні поламаються.
Володимир Мономах, великий князь київський (1113–1125), державний і політичний діяч

Дорогу підкаже... робот

12 квітня, 2016 - 11:52
ФОТО РЕЙТЕР

Новий гуманоїд компанії Hitachi — EMIEW 3 — допомагатиме іноземцям отримати необхідні послуги у магазинах, лікарнях, вокзалах, аеропортах, банках та інших громадських місцях. Робота представили днями у Токіо (Японія). 

EMIEW 3 — вдосконалений варіант EMIEW 2, моделі, яку корпорація Hitachi  випустила 2007 року. Висота і вага у нового гуманоїда — як у попередньої моделі, 90 см і 15 кг відповідно, повідомляють на сайті виробника. Робот пересувається зі швидкістю до 6 кілометрів на годину. Модель третього покоління, на відміну від попередніх, може повертатися у вертикальне положення після падіння і має функції, які допоможуть уникнути зіткнення з іншими об’єктами.

Технологія обробки голосу і мови дозволяє роботу розпізнати і перекласти слова людини навіть серед вуличного галасу. А система дистанційного керування може контролювати кількох гуманоїдів одразу, завдяки чому пристрої обмінюються інформацією між собою. На фото — демонстрація того, як EMIEW 3 допомагає туристу-іноземцю.

Газета: 
Рубрика: