Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Фармацевтична «завіса» впала

Верховна Рада під тиском громадськості ускладнила життя корупціонерам
1 червня, 2016 - 19:15
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»

Цього тижня Верховна Рада ухвалила законопроект №4484, спрямований на спрощення реєстрації ліків в Україні. Тепер справа за Президентом країни, який має підписати закон. У благодійному фонді «Пацієнти України» наголошують, що завдяки такому кроку ліки з США, Канади, Австралії, Швейцарії, Японії та країн ЄС з централізованою процедурою реєстрації медпрепаратів в Україні реєструватимуть усього за 17 днів.

Законопроект наприкінці квітня ініціював прем’єр-міністр Володимир Гройсман. У документ заклали основні принципи дерегуляції фармацевтичного ринку, що викликало спротив тих, хто роками наживався на корупційних схемах, пов’язаних з ліками (більше про це — у матеріалі «Місія — зламати «фармацевтичну стіну» у №88 «Дня» за 24 травня цього року). По суті, фармацевтичне лобі підмінило текст документа, через що реформа нівелювалась.

У ситуацію втрутились громадські активісти, які влаштували акцію протесту, і врешті з’явилась версія законопроекту від 26 травня 2016 року, де знов виключили можливості для корупції. За цей варіант закону і проголосував український парламент. Як зазначає Лана Сінічкіна, партнер адвокатського об’єднання «Арцінгер», зараз важливо, щоб усі підзаконні акти якомога швидше привели у відповідність із законом, і він запрацював у найкоротші терміни. Адже доступні якісні ліки — це здоров’я і життя тисяч пацієнтів.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: