Завжди був націоналістом, пишаюсь цим. Негативних підтекстів цьому означенню надають неграмотні люди, плутають його із шовінізмом. Націоналізм – це любов до Батьківщини, а шовінізм передбачає ненависть до інших націй.
Роман Іваничук, український письменник, патріарх української історичної романістики, громадський діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

21 квітня, 2011 - 00:00

Благодійники з Голландії допомагають українцям обстежити зір

Нещодавно в містах Західної України було проведено цикл обстежень зору для людей із кризових категорій населення. Експерти-офтальмологи, що на волонтерських засадах працюють на базі голландського благодійного фонду «Евіденте», провели безкоштовні обстеження для сотень українських пацієнтів. Перша така акція відбулася у травні 2009 року у Івано-Франківську та Львові за підтримки Львівської освітньої Фундації і Карітасу України, повідомляє «Карітас України».

Впродовж 10 днів у Львові і Тернополі кваліфіковані оптометристи щодня проводили якісну діагностику та оформлення рецептів на виготовлення окулярів. Після повернення до Нідерландів благодійники за власний кошт виготовлять і передадуть на Україну окуляри для потребуючих людей. «Евіденте» — голландський благодійний фонд, що допомагає людям з вадами зору. Діє благодійний фонд понад 40 років. Спеціалісти допомогли людям із вадами зору вже у 23 країнах світу, змогли посприяти бачити краще сотням тисяч людей.

«За ці роки ми побували у багатьох економічно слабих регіонах Європи, східних і навіть африканських країнах. Стикаємось із гострою реальною потребою продовжувати нашу роботу надалі і нести допомогу людям, що живуть поряд з нами і мають менші фінансові можливості», — розповів у бесіді із працівником Карітасу України голандський лікар-оптометрист Роб Боон.

Вчені пророкують Японії десятиліття землетрусів

Після Великого землетрусу Тохоку 2011 р. вчені обіцяли Японії ще 10 років повторних підземних поштовхів. Такі прогнози зробив співробітник Геологічної служби США, геофізик Рос Стейн, який працював у дослідницькій групі під керівництвом професора Кіотського університету Синьї Тода. Про це повідомляє РБК із посиланням на японські ЗМІ.

Американський учений попередив, що тепер Токіо протягом кількох років доведеться залишатися напоготові. На його думку, мине близько 10 років, перш ніж припиниться серія підземних поштовхів, що почалася в Японії в березні. Варто відзначити, що раніше експерти з американських і європейських університетів заявляли про загрозу посилення геомагнітної активності та можливість повторення землетрусів магнітудою 9 балів. Вони зазначали, що землетруси стрясатимуть країни, розташовані в так званому Тихоокеанському вогненному кільці. Землетрус у М’янмі, відгомін якого дістався Індії, Китаю та В’єтнаму, Латинської Америки та Аляски, пробудження вулканів на Камчатці, а також Етни на італійській Сицилії підтвердили найгірші побоювання науковців.

Половина киян — адепти УПЦ КП

Половина киян (49,8%) є адептами Української православної церкви Київського патріархату. При цьому, згідно з даними соціологічного опитування, проведеного у Києві «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики, послідовниками Української православної церкви Московського патріархату назвали себе 16% киян, Української автокефальної православної церкви — 5,1%, Української греко-католицької церкви — 1,1%, протестантизму — 0,8%, ісламу — 0,4%, Римо-католицької церкви — 0,4%, іудаїзму — 0,1%, іншої релігії — 2,1%, повідомляє УНІАН. Не сповідують жодної релігії 24,1% респондентів. Репрезентативне вибіркове опитування дорослого населення Києва було проведене 19—25 березня. Усього за місцем проживання опитано 800 респондентів віком від 18 років і старше.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ