Для недержавного народу духова культура грає величезну ролю, бо власне нею він може перевищувати народ, що політично підбив його.
Іван Огієнко, український вчений, митрополит (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець

Представництво ЄС — проти насильства в Україні

До кампанії будуть залучати відомих людей
6 серпня, 2010 - 00:00
ФОТО НАДАНЕ ПРЕДСТАВНИЦТВОМ ЄС В УКРАЇНІ

Керівництво Представництва Європейського Союзу в Україні та Міністерства України у справах сім'ї, молоді і спорту вітали початок нової суспільної кампанії «Я проти насильства!», спрямованої на об'єднання понад 200 000 людей по всій країні для публічного протесту щодо всіх форм насильства в сім'ї, повідомляє Представництво ЄС в Україні. Кампанію буде продовжено на білбордах та в інтернеті, а також вуличними рекламними акціями. Волонтери прийматимуть участь у національних фестивалях, працюватимуть на пляжах та вулицях великих міст, де заохочуватимуть інших носити символ супротиву — браслет малинового кольору зі словами «Я проти насильства!».

Протягом серпня буде розповсюджено 200 000 таких браслетів (а також величезну кількість віртуальних браслетів, які користувачі соціальних мереж в інтернеті можуть прикріпити до своїх фотографій. Малиновий браслет — яскравий символ, покликаний донести єдине просте повідомлення: я відмовляюся бути жертвою, відмовляюся від жорстокості та толерантності до випадків жорстокості у власній родині чи серед своїх друзів.

«Усі країни світу стикаються з проблемою домашнього насильства. Але саме від ставлення суспільства до цього явища залежить, чи зможе жертва знайти допомогу, а кривдник — отримати покарання за законом. В Україні гендерні стереотипи та думка, що насильство є суто сімейною справою, глибоко вкоренилися у суспільстві. Євросоюз працює разом з урядом України, щоб змінити ставлення до домашнього насильства», — заявив Жозе Мануел Пінту Тейшейра, голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Статистика свідчить, що близько половини українських жінок страждають від проявів насильства у сім'ях. Отримати точніші цифри надзвичайно складно через стіну мовчання, що оточує дану проблему. Кількість жертв від домашнього насильства в Україні набагато більша, ніж від кримінальних злочинів чи автомобільних аварій, разом узятих. Найгірше це те, що проблема торкається не лише дорослих жінок. Багато з тих, хто чинить жорстокість по відношенню до своїх партнерів, ставляться так само і до дітей в своїй родині.

Багато жертв так ніколи і не звертаються за допомогою. І навіть ті, хто наважуються зламати стіну мовчання, дуже часто не знають, до кого звернутися. Як зазначила пані Світлана Толстухова, заступник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту: «В рамках кампанії буде проводитися широкомасштабна просвітницька робота серед українського населення, а також буде вжито практичних заходів для допомоги жертвам насильства. Зокрема, на сьогоднішній день працює понад 20 центрів соціально-психологічної допомоги та 8 центрів реабілітації жертв насильства в сім'ї по всій Україні. Крім того, у рамках кампанії, будуть розповсюджуватися інформаційні матеріали з практичним порадами жертвам насильства».

Газета: 
Рубрика: