Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Проти цирків з тваринами

Жителі Ужгорода збирають підписи під петицією до міської влади
3 серпня, 2017 - 10:50

Із необхідних 250 підписів зібрали вже половину. Петицію розміщено на сайті міської ради, і щоб поставити свій підпис, необхідно зареєструватися в «кабінеті ужгородця». Головна вимога петиції: заборонити на території міста Ужгорода гастролі, виступи, акції та інші заходи з використанням тварин, а також заборонити на території міста пересувні зоопарки.

Ініціатором збору підписів став ужгородець Олександр МЕРЯВЧИК, і якщо петиція набере до 14 серпня необхідні 250 голосів, влада Ужгорода буде зобов’язана винести проект відповідного рішення на розгляд депутатів. «Одразу зазначу, що зареєструвати петицію я вирішив не через окремий цирк, який зараз приїхав до Ужгорода. Ця тема вже давно обговорюється на національному рівні, викликаючи гострі дискусії. Попередньо ми поговорили з депутатами, зробили юридичний аналіз. Нам не потрібно, аби було прийняте рішення для піару, нам потрібно, щоб воно було ефективним. Таке рішення, цілком можливо, буде перетинатися і з іншими рішеннями ради, до яких також треба буде вносити зміни. Головна мета — заборонити на території міста виступи цирків та інших заходів, де використовують диких тварин. Зараз можна зробити чудове шоу з жонглерами, гімнастами, еквілібристами, застосовуючи сучасні технології, не обов’язково використовувати тварин. Багато дресирувальників кажуть, що трюки навчають робити не примусом, а заохоченням, однак вчені вже давно довели, що тварини все відчувають, і використання їх у шоу — це не є добре. Тому всі розмови, що це освітній процес для дітей, можливість побачити ті види тварин, яких вони б ніде в житті більше не зустріли, — абсурд. Максимум, що вони там бачать, — як підкорити собі когось, маніпулювати. Тварини в цьому разі виступають як об’єкт...» — зазначив «Дню» Олександр.

Нагадаємо, на початку липня в Мукачевому заборонили виступи цирків з використанням тварин, у яких відсутні дозвільні документи, або умови утримання тварин не відповідають їхнім біологічним, видовим та індивідуальним особливостям.

Вікторія ЖУЙКО, Ужгород
Газета: 
Рубрика: