Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Солоний екстрим

Даніель Дерс виконав неймовірні трюки на висоті 3650 метрів над рівнем моря
11 серпня, 2016 - 10:08
ФОТО З САЙТА REDBULLCONTENTPOOL.COM

Подих перехоплює і у глядачів, і у спортсмена — на такій висоті атмосферний тиск знижується, що призводить до нестачі кисню в крові. Їздець на BMX (низький велосипед, в основному для трюків) з Венесуели Даніель Дерс зробив соляні пандуси для екстремальних вправ у Болівії, на найбільшому в світі солончаку Уюні. Ця місцина являє собою висохле солоне озеро на півдні пустельної рівнини Альтіплано і розташовується на висоті близько 3650 метрів над рівнем моря. Площа Уюні — понад 10,5 кв. км. Через сюрреалістичні пейзажі солончак інколи називають пустелею Далі.

Але повернемось до Даніеля Дерса та його шаленої затії, яку він втілив у квітні цього року. Під час трюків у Salt Park (назва проекту з англійської перекладається як «Солоний парк». — «День») спортсмену доводилось робити п’ятихвилинні паузи, щоб спіймати дихання. Ще й погода капризувала. «Протягом дня було спекотно, але коли хмари закривали сонце, я мерз», — зізнався журналістам Дерс, п’ятикратний золотий медаліст Всесвітніх екстремальних ігор X-Games у дисципліні BMX Park.

Жителі болівійського міста Колчані допомогли екстремалу будувати пандуси, проект яких розробив Джон Сакстон. За словами Дерса, основа пандусів зроблена з цегли із солі. Щоб згладити конструкції, використовували секретну суміш.

«Пейзажі фантастичні, але їздити на цій висоті — божевілля», — поділився враженнями Даніель Дерс, який, до речі, «осідлав» ВМХ у 12 років. Втім, на такий досвід титулованого спортсмена підштовхнули, зокрема, саме ворожа погода і виклик висотою.

«Весь проект був божевільним! Ви отримуєте Даніеля, одного з кращих ВМХ-рів світу, і кидаєте його на шаленій висоті в Уюні, до цих соляних пандусів, — додає Кайл Карлсон, режисер і редактор ресурсу VitalBMX.com. — Очевидно, що на пандусі з солі перехід не буде досконалим. Даніель звик їздити на ідеальних пандусах, але без труднощів немає нагороди, тож привітайте його, що зробив це».

На знімку — Даніель Дерс злітає над соляним пандусом у BMX Salt Park Project.

Підготувала Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: