Мовчання іноді говорить більше, ніж слово
Володимир Винниченко, український прозаїк, драматург, політичний і державний діяч

Жорсткі рамки для творчих людей

Відома дизайнерка-ілюстратор Яна Франк про те, як розумна організація часу полегшує роботу і допомагає «бачити горизонт»
1 серпня, 2012 - 00:00

Творчий процес і дисципліна — це сумісні поняття, вважає дизайнерка-ілюстратор, блогер, авторка книжок із дизайну і творчого тайм-менеджементу Яна Франк. На зустрічі зі своїми київськими читачами Яна відповіла на різні запитання про особисте і професійне життя, розповіла, як устигнути зробити всі справи за шість годин на добу.

Яна Франк (відома в мережі як Міу Мау) народилася 1972 року в Душанбе в сім’ї художників-графіків. У 1998 — 1999 рр. — арт-директор Tagesspiegel-Online, Берлін. У 1999-2001 рр. — креативний директор I-DMedia, також у Берліні. У 2001 — 2002 рр. — креативний директор берлінської філії Студії Лебедєва. Автор книжок «12 пір року», «365 днів дуже творчої людини», «Муза і Чудовисько», «Таємні знання комерційних ілюстраторів».

Франк вважає, що правильна організація робочого часу дуже важлива в житті. Коли людина займається хронометражем, вона з’ясовує, що декілька годин на день просто зникають, а це величезні резерви. При цьому Яна вважає, що не варто економити на відпочинку. «Проблема не в тому, скільки ми спимо. А в тому, наскільки ефективно ми витрачаємо час, який залишається, окрім сну», — розповідає вона.

З думкою, що жорсткі рамки заважають працювати творчим людям, дизайнерка не згодна: «У кожного проекту має бути дедлайн. Жорсткі рамки полегшують процес роботи, допомагають «бачити горизонт». Моє дитинство минуло в Азії, і я дізналася про метод, який дає можливість перетнути пустелю. Пустелю розмічають бочками так, щоб людина з середнім зором, стоячи біля однієї, бачила наступну. Коли йдеш і бачиш наступну бочку, можна пройти дуже багато. А просто горизонт швидко деморалізує, вже через декілька кілометрів іти стає неможливо».

На зустрічі Яна Франк розповіла про організацію робочого процесу за системою 45 — 15, яку вона описала в книжці «365 днів дуже творчої людини»: «Перш ніж розпочати роботу, я ставлю таймер на 45 хвилин. За цей час роблю найнагальніші справи. Потім 15 хвилин переглядаю пошту, на яку щодня надходить близько двох тисяч листів. І знову ставлю таймер на 45 хвилин. У такому режимі працюю мінімум чотири години. У мене завжди є від двох до чотирьох проектів одночасно, і я все встигаю».

За системою, яку створила Яна, працює п’ятеро людей у Студії Артемія Лебєдєва і ще 35 осіб в ілюстраційному агентстві, де раніше працювала дизайнерка. Першим, на кому Яна випробувала свою систему, був її син.

На київську зустріч Яна Франк не привезла своїх книг, але пообіцяла шанувальникам, що до осені допише нову. Про що ця книжка — автор не сказала, тому що «останнім часом стала забобонною».

Тетяна АВДАШКОВА, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: