Боягузтво — найголовніший, найстрашніший гріх на землі.
Олег Сенцов, український режисер, сценарист та письменник, політичний в’язень

Вiдзнаки фонду – «IНТЕЛЕКТУ НАЦIЇ»

19 серпня, 2000 - 00:00


Напередодні Дня незалежності України ще раз увічнено пам’ять одного з фундаторів новітньої вітчизняної науки академіка Володимира Вернадського. Відтепер його ім’я — Фонд інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття»

Засновники фонду, як зазначив голова його ради, народний депутат України, доктор економічних наук Богдан Губський, щиро сподіваються, що ця відзнака примножить суспільну шану до тих, кого ми без перебільшення називаємо «інтелектом нації». Торкаючись умов присудження премії, він наголосив, що критерієм для претендентів слугуватиме «не вік, не сфера діяльності, а історична значимість їхнього інтелектуального внеску в поступ України на економічному і духовному шляху, в утвердження її доброго міжнародного імені». Тільки плекаючи вдячність до наших попередників, шану до нинішніх творців багатогранного інтелектуального багатства, ми гарантовані зберегти і примножувати його в майбутньому — для загального добра, підкреслив Богдан Губський.

Першими цьогорічними лауреатами премії імені В. Вернадського стали академіки Борис Патон, Микола Амосов, Олександр Возіанов, Іван Дзюба, Віктор Скопенко, генеральний директор виробничого об’єднання «Новокраматорський машинобудівний завод» Донецької області Георгій Скудар, керівник приватно-орендного колективу «Зоря»Херсонської області Дмитро Моторний, співачка Ніна Матвієнко, кінорежисер Кіра Муратова. Скрипаль Богодар Которович, художник Микола Стороженко, композитор Ігор Поклад, директор середньої школи з міста Енергодар на Запоріжжі любов Плохій та вчителька Березнівської загальноосвітньої школи на Рівненщині Тамара Ширко.

Значна група славетних діячів науки та мистецтва стала також довічними стипендіатами фонду «Україна-ХХI століття». Серед них — фундатор вітчизняної кібернетики Катерина Ющенко, знаний археолог Михайло Брайчевський, засновник відомої математичної школи Юрій Митропольський, кіноактор Микола Олялін, співачка Євгенія Мірошниченко, майстер народної творчості з Чернігівщини Антон Штепа, композитор Богдана Фільц, професор Національної музичної академії Віктор Курін, директор ПТУ №22 м. Переяслав- Хмельницький на Київщині Микола Саустенко.

Окрім почесного диплому та пам’ятної медалі, кожен лауреат отримає грошову винагороду — 10 тисяч гривень. А стипендіати фонду — 200 гривень щомісяця.

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ