Україна не може існувати, не володіючи Кримом, це буде якийсь тулуб без ніг. Крим має належати Україні, на яких умовах, це байдуже, чи буде це повне злиття, чи широка автономія, останнє повинно залежати від бажання самих кримців
Павло Скоропадський — український державний, політичний і громадський діяч, військовик. Гетьман Української Держави

«Все законодавство Росії – вираження страху перед Майданом»

Експерти – про ухвалення нового антитерористичного закону в РФ
30 квітня, 2014 - 17:36
ФОТО РЕЙТЕР

Віднині за організацію масових безладів у Росії загрожує  перебування за ґратами на 8-15 років. Якщо комусь надумається захопити заручників, викрасти літак або поїзд, то йому світить від 15 до 20 років або довічне ув’язнення.

Ці, а також інші покарання ухвалила вчора Рада Федерації Росії. Документ, який отримав у суспільстві назву «Антитерористичний пакет», істотно розширює повноваження ФСБ.

Окрім цього, ухвалений закон також вводить новий склад злочинів – організація злочинів терористичної спрямованості, а також фінансування тероризму. За це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 15 до 20 років або довічне ув’язнення.

Як пише lenta.ru, цей документ був підготовлений групою депутатів Держдуми на чолі з головою комітету з безпеки Іриною Яровою.

За словами російського військового експерта Олександра ГОЛЬЦЯ, цей пакет законів з’явився ще після теракту у Волгограді. Нагадаємо, наприкінці минулого року через смертницю на волгоградському вокзалі загинуло 16 осіб і ще 43 були поранені.

«Наші «мешканці» Думи і Ради Федерації вважають за необхідне ухвалювати серію законів із приводу кожного надзвичайного випадку, благополучно забуваючи про раніше прийняті», – говорить експерт. Пан Гольц  додає, що цей пакет законів дуже вправно в’язався «в боротьбу з тероризмом і посилюванням заходів у сфері інтернету і платіжних систем». Фактично, за словами Олександра Гольця, це означає, що будь-яку протесну акцію в Росії буде дуже важко фінансувати. «Це  стара методика під гаслом «боротьби з педофілією, тероризмом». Але кожного разу ми з’ясовуємо, що боремося не із цим, а з можливістю проведення будь-якого, навіть найменшого протесту в цій країні», – пояснює пан Гольц.

Президент фонду «Індем» Георгій САТАРОВ (Москва) зауважив у коментарі «Дню», що сьогодні офіційним установам Росії нічого не загрожує. «Якщо говорити про подібні закони, то цей далеко не єдиний. Він вписується в панічну проекцію, яка існує впродовж 10 років того, що відбувається в Україні і в те, що таке може статися в Росії. У зв'язку з першим Майданом  російську владу опанував страх, він до цих пір залишається і наростає. Все законодавство РФ – вираження цього страху», – вважає пан Сатаров.

Ігор САМОКИШ, «День»
Рубрика: