Ніхто так не шанує нашої свободи як Бог. Але ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільними – це бути відповідальними.
Любомир Гузар, український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви (2001—2011)

«Чеська Республіка – це не Земан»

Перед резиденцією президента, пройшла демонстрація проти його позиції щодо незаконно анексованого Криму
19 жовтня, 2017 - 10:19
ФОТО З САЙТА EURO.CZ

Демонстранти тримали плакати з гаслом «Чеська Республіка — це не Земан», оформленим у вигляді хештегу #czechrepublicisnotzeman. Про це повідомляє Radio.cz. Повідомляється, що цей флешмоб було запущено кілька днів тому молодим музикантом Іржі Барешем після виступу президента Чехії у ПАРЄ, під час якого Мілош Земан заявив, що «анексію Криму слід вважати доконаним фактом».

Після цього чеські користувачі соцмереж стали викладати в Інтернет свої фотографії з хештегом, дистанціюючись від позиції президента та висловлюючи підтримку Україні. Зазначається, що акція 17 жовтня також відбулася під гаслом «Панове, ми йдемо», розміщеним під портретами Земана та колишнього міністра фінансів Андрея Бабіша.

Нагадаємо, під час виступу в Страсбурзі президент Чехії запропонував заплатити Україні та узаконити анексію Криму. Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання вирішене: «Крим — це анексія, без сумніву. Та це завершена справа (fait accompli)». Прем’єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що висловлювання президента не відповідають зовнішній політиці чеського уряду.

Підготував Іван КАПСАМУН, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ