Народ, який вірить, що якась суміжна країна або імперія здобуде йому державу, ніколи не зможе стати на власні ноги і буде завжди паралітиком. А його політичні групи будуть задніми колесами для чужих агентур.
Олег Ольжич - український поет, археолог і політичний діяч

Посол Кореї Сол Кьон ХУН: «Україна змінила парадигму міжнародного порядку»

30 грудня, 2015 - 12:03
ФОТО З САЙТА LP.EDU.UA

Послу Республіки Корея в Україні Сол Кьон Хун після завершення дипломатичної місії в ООН запропонували на вибір посаду посла в Україні чи одній із країн Євросоюзу.  Він розповів в інтерв’ю «Дню», що зробив вибір на користь нашої країни після розмов з постійним представником України в ООН Юрієм Сергеєвим. «Я дізнався, що українці — миролюбний народ з великим потенціалом, що їхня країна перебуває в процесі великих змін. І я подумав, що бути послом в Україні буде набагато напруженіше і цікавіше, ніж в інших країнах», — сказав пан Хун.

— Кількість населення наших країн приблизно однакова, однак площа країн дуже відрізняється. Україна приблизно в шість разів більша, ніж Корея. Очевидно, що це спричинює велику різницю в густоті населення. Це означає, що серед населення Кореї вища конкуренція у здобуванні ресурсів, робочих місць тощо.

Геополітичне місце розташування обох наших країн дуже подібне. Наприклад, вони оточені великими країнами, що є додатковим чинником для численних вторгнень з їхнього боку і необхідності боротьби за незалежність. Що стосується історії державності, то Україна порівняно молода держава, оскільки здобула незалежність 1991 року. Сподіваюся, це надасть імпульс для демократії та розвитку України.

НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬ: РОЛЬ ІСТОРІЇ ТА КОРЕЙСЬКОЇ АБЕТКИ

— Знання власної історії необхідне для формування і підтримання національної ідентичності та єдності. Це особливо важливо, коли ви відділяєтеся від попередньої домінантної культури та історії. Корейський народ пишається своєю історією та унікальною культурою. Ця гордість і самовпевненість стали платформою для просування демократії та досягнення швидкого розвитку і процвітання.

До створення хангиля, корейської абетки, у 1443 році, корейці використовували китайські ієрогліфи для запису корейських текстів. Та оскільки структура нашої мови відрізняється від китайської, то завжди існувала проблема невідповідності між написанням і нашим усним мовленням. Відтак через складність китайських ієрогліфів лише високородні особи мали змогу вивчати і використовувати їх.

Тому навіть ще до створення хангиля були спроби використовувати спрощені китайські ієрогліфи як адаптовану під нашу мову абетку. Але саме завдяки королю Седжону наша письмова мова стала нарешті відповідати усній. Оскільки хангиль складається лише з 24 елементів, навіть дитина може вивчити і використовувати їх легко, без спеціальної освіти. Ця революційна інновація надзвичайно посприяла тому, що наш народ став грамотним.

«КОРЕЙСЬКІ УЧНІ ВИВЧАЮТЬ ІСТОРІЮ УКРАЇНИ В СЕРЕДНІХ І СТАРШИХ КЛАСАХ»

— Україна добре відома серед корейців як країна, багата на родючі землі, завдяки чому відіграє роль житниці для всього світу. Корейські учні вивчають історію України в середніх і старших класах. В основному це матеріали про Київську Русь, українську промисловість і Чорнобильську катастрофу 1986 року.

Особливо після подій на Донбасі і через ситуацію в Криму багато корейців почали проявляти більш жвавий інтерес до України. Багато вчених вважають, що українське питання стало основою тектонічної зміни парадигм у міжнародному порядку, до того ж багато дискусій ведеться про спорідненість українського питання з корейським. Корейський народ твердо підтримує українську незалежність, суверенітет і територіальну цілісність.

«ФІЛЬМ «СОНЯШНИКИ» ДОПОМІГ ПОКАЗАТИ СВІТУ ДИВОВИЖНУ КРАСУ УКРАЇНИ»

— Коли я був студентом, Україна була в складі Радянського Союзу. Пізніше Україна стала незалежною, що пробудило в мені інтерес до вивчення східноєвропейської політики. Звичайно, навіть до того я знав, що Україна широковідома як «житниця» і славиться родючими землями. Фільм «Соняшники», де показано безкрайні поля жовтих соняшників, також успішно допоміг показати світу дивовижну красу України.

До того як мене призначили послом в Україні, я працював у Нью-Йорку заступником постійного представника при ООН на посольському рівні і займався багатьма глобальними питаннями, в тому числі питаннями Ради Безпеки. Одним із висококласних дипломатів, з якими я познайомився у Нью-Йорку, був посол Юрій Сергеєв, постійний представник України в ООН. Що цікаво, ми жили в одній квартирі, в той час він був головою Шостого Комітету. Оскільки я теж займався тим комітетом, ми невдовзі потоваришували. Моя дружина була активним членом асоціації дружин послів ООН, під час своєї діяльності вона також познайомилася з пані Сергеєвою. Наша дружба триває у Києві.

«ІСТОРІЇ УСПІХУ КРАЇН АЗІЇ МОЖУТЬ ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ РОЗШИРИТИ СВОЮ ПЕРСПЕКТИВУ»

— Дуже цікавим є питання, яке порушують деякі експерти щодо того, чи приділяє теперішній уряд України належну увагу Сходу — країнам Південно-Східної Азії, враховуючи Республіку Корею, — задля зміцнення економічного зростання. На даний час добре відомо, що тривали суперечливі дискусії про те, чи була якась певна культура Азії, що допомогла полегшити процес просування демократії і розвитку в Азії.

Україна виявила рішучий намір інтегруватися в Європейський Союз. У цьому немає нічого поганого. Кожна країна має право обирати власний шлях розвитку. Водночас історії успіху країн Азії можуть допомогти Україні розширити свою перспективу і стати більш інклюзивною. В цьому плані видається цікавим той факт, що дедалі більше українців починають розуміти важливість різноманіття міжнародних відносин. Що стосується двосторонніх відносин Кореї та України, ми спостерігаємо, що зростає кількість українських високопосадовців, які відвідують Корею.

Україна має великий потенціал завдяки своєму географічному положенню, багатим природним ресурсам, родючим землям, високотехнологічним виробничим потужностям, висококваліфікованим людським ресурсам. Велика кількість корейських компаній уже працює в Україні.

 На превеликий жаль, через політичну кризу в Україні обговорення кількох спільних проектів довелося відкласти чи зупинити. Я впевнений, що Корея може відіграти важливу роль у процесі відбудови нової України.

Микола СІРУК, «День»
Газета: 
Рубрика: