Публіка виявляє ненаситну цікавість до всього, за винятком того, що дійсно варто знати.
Оскар Уайльд, видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст

Трамп-зрадник

Партію Ейзенхауера і Рейгана реквізував корумпований демагог, який зраджує не лише ідеали своєї країни, а і її фундаментальні національні інтереси
3 серпня, 2016 - 19:04

Якщо Дональд Трамп стане президентом, то Сполучені Штати зіткнуться з багатовимірними проблемами. Це саме стосується світу.

Почнемо з того, що проблемою є його незбагненна вульгарність. Америка бачила багато речей, але досі не було потенційного президента, який обговорював розмір його пеніса під час теледебатів.

Проблемою стане його патологічна ненависть до жінок. У 1992 році під час розмови з архітектором Філіпом Джонсоном, як повідомляє журнал Нью-Йорк, він сказав: «Вам треба ставитись до них, як до лайна». Він досі розглядає їх як огидні істоти, з яких — як він сказав про журналіста Fox News Мегін Келлі — кров тече звідусіль.

Проблемою також буде його безсоромний расизм. Це людина, яка, за словами його першої дружини, довго зберігала збірку промов Гітлера на його тумбочці біля ліжка, і яка безтурботно називає темношкірих «ледачими», висміює мексиканців як «ґвалтівників» і вважає, що мусульмани колективно винні в ісламістському тероризмі.

2 СЕРПНЯ 2016 РОКУ. ЕШБЕРН, ШТАТ ВІРДЖИНІЯ. ДОНАЛЬД ТРАМП ОДЕРЖАВ ВІД ПІДПОЛКОВНИКА ЛУЇСА ДОРФМАНА ВІЙСЬКОВУ МЕДАЛЬ «ПУРПУРОВЕ СЕРЦЕ», ЯКА Є СИМВОЛОМ АМЕРИКАНСЬКОЇ ДОБЛЕСТІ Й САМОПОЖЕРТВИ І ВРУЧАЄТЬСЯ ЛИШЕ ПОРАНЕНИМ АБО ЗАГИБЛИМ СОЛДАТАМ. НЕВДОВЗІ РЕСПУБЛІКАНСЬКИЙ КАНДИДАТ ЗАЯВИВ НА МІТИНГУ, ЩО ВІН ЗАВЖДИ ПРАГНУВ МАТИ «ПУРПУРОВЕ СЕРЦЕ» І ЙОМУ БУЛО ЗНАЧНО ЛЕГШЕ ОДЕРЖАТИ ЦЮ НАГОРОДУ ВІД ПРИХИЛЬНИКА, АНІЖ ЗАСЛУЖИТИ. АМЕРИКАНСЬКІ ЗМІ ПОВІДОМИЛИ, ЩО З РІЗНИХ ПРИЧИН ТРАМП П’ЯТЬ РАЗІВ УХИЛЯВСЯ ВІД ПРИЗОВУ ДО АРМІЇ В РОКИ ВІЙНИ У В’ЄТНАМІ / ФОТО РЕЙТЕР

Проблемою також стане його антисемітизм, який виявляється у розмовах за столом, що він готовий давати рахувати свої гроші будь-кому за винятком «маленьких низькорослих хлопців, які носять ярмулки» або в твітах, у яких підкреслюється єврейство коміка Джон Стюарта, або в його сердитому зауваженні наприкінці грудня на засіданні Республіканської єврейської коаліції. «Ви не збираєтеся мене підтримувати, — сказав він, — тому що я не хочу ваших грошей!»

Проблемою стане його цілковите нерозуміння не тільки світу, а й власної країни. За кілька днів до референдуму з питання про продовження членства Великобританії в Європейському Союзі він не знав значення слова «Brexit». Цього місяця він показав, що не знає, скільки статей міститься у Конституції США.

Але найбільш серйозною і тривожною проблемою стане те, що лідер провідної держави у світі матиме каталог спрощених ідей замість геополітичного бачення. І цей каталог, який, незважаючи на обіцянку Трампа «Знову зробити Америку великою», підірве процвітання і безпеку США.

Розглянемо його ідею, яка виникла на початку березня і, ймовірно, є результатом його приватних банкрутств, щодо повторного обговорення національного боргу США. Ця ідея була ідіотською (американський уряд, який тримає монополію на випуск провідної у світі резервної валюти, не має ніякого відношення до «перегляду»). Але якби Трамп і мав повноваження запропонувати це, то наслідки були б руйнівними: негайне підвищення відсоткових ставок; падіння курсу долара; порушення довіри між США (поведінка яких тоді була б схожою на Аргентину чи Грецію) та іншими країнами.

Або розглянемо його заяву в Клівленді, коли він виступив з виборчою промовою, що в разі обрання він перегляне політику автоматичної підтримки НАТО членів Альянсу, щодо яких існує загроза нападу. Згідно із світобаченням Трампа, Росія змогла би довести до кінця свої погрози щодо перегляду законності процесу, який призвів до незалежності країн Балтії. Вона була б вільна у своїх діях як врегулюванні свого кордону з одним сусідом, так і наданні порятунку російськомовним меншинам, які є «заручниками» іншого сусіди. Росія може вторгнутися в Польщу або, звичайно ж, в Україну. А чому Росії зупинятися на НАТО чи своїх сусідах? Вона може розпочати боротьбу з Японією або іншими західними союзниками в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

А тепер візьмемо самого президента Росії Володимира Путіна, похвалити якого Трамп ніколи не пропускає нагоди. Як він одного разу сказав Ларрі Кінгу на CNN (пропагуючи бестселер Think Big і Kick Ass), що Путін — «великий лідер», який зробив «велику роботу... з перебудови Росії». У вересні 2013 року він назвав «шедевром» коментар, за підписом Путіна в New York Times, у якому була розкритикована політика США в Сирії. У вересні 2015 року, після майже двох років протистояння в стилі «холодної війни» щодо України, він сказав Fox News, що Путін за своє лідерство заслуговує на оцінку «А» (найвища оцінка в американській системі освіти. — Ред.).

Істина полягає в тому, що особисті зв’язки Трампа з Росією є давніми і близькими. Вони датуються з початку 2000-х років, коли Трамп, будучи в чорному списку американських банків, звернувся до російських інвесторів для фінансування проектів в Торонто, SoHo і Панамі.

І тепер на поверхні починають з’являтись повідомлення про галактики впливів та інтересів, які сформувалися навколо нього на його користь у той час: сузір’я директорів «Газпрому», колишні лобісти українського диктатора Віктора Януковича (в тому числі Пол Манафорт, у даний час менеджер кампанії Трампа), а також інші видатні фігури організованої злочинності.

Деякі спостерігачі, як-от Франклін Фоер, вважають Трампа «маріонеткою Путіна». Інші, як Джордж Стефанопулос, колишній радник президента Білла Клінтона, робить припущення про можливі органічні зв’язки між кампанією Трампа і російським режимом.

А тепер виглядає так, що росіяни були причетними до витоку за два дні до Національного з’їзду Демократичної партії у Філадельфії 19252 поштових повідомлень, у яких детально говорилось, що лідери Демократичної партії віддавали перевагу Гілларі Клінтон над її суперником Берні Сандерсом. Гірше того, Трамп потім схиляв до кібершпигунства іноземну державу проти свого опонента: «Росія, якщо ти слухаєш, — сказав він на прес-конференції, — я сподіваюся, що ти зможеш знайти 30 тис. повідомлень електронної пошти, які відсутні».

Наслідки обрання президентом Трампа жахають. Проблемою буде не тільки його вульгарність, сексизм, расизм і зухвале невігластво, а і його можлива невірність самій Америці. Партію Ейзенхауера і Рейгана реквізував корумпований демагог, який зраджує не лише ідеали своєї країни, а і її фундаментальні національні інтереси.

Американське запаморочення. Глобальна катастрофа.

Проект Синдикат

Бернар-Анрі ЛЕВІ, один із засновників руху «Нових філософів»

Газета: 
Рубрика: