Наші батьки були на півслові обірваним поколінням. Весь цей огром несказаного і набріханого зверху, накопичившись за століття, тепер криком кричить. Країні потрібні письменники для психологічної санації.
Оксана Забужко, українська письменниця, поетеса, есеїстка

Тривають суди за Біличанський ліс

У середу — чергове засідання за право розпоряджатися зеленою територією
10 листопада, 2015 - 11:27

У Вищому адміністративному суді цього тижня відбудеться засідання за територію Біличанського лісу. Вероніка Агеєва, голова Громадського комітету збереження лісу, наголошує, що суд іде справді «за територію». Спір між Міністерством оборони, Київрадою та приватною компанією «Біонікленд» має вирішити, кому ж дістануться землі колишнього військового містечка у Біличах. Нагадаємо, що кілька років тому уряд Азарова ухвалив рішення про будівництво тут сучасного технопарку «Біонік-Хілл», де одночасно житиме та працюватиме 35 тисяч осіб. Екологи вважають таке навантаження на ліс непосильним та злочинним. Тому паралельно із початком будівництва технопарку вели суди за надання Біличанському лісу статусу національного парку. Відповідний указ Президента з’явився у травні минулого року, ліс став частиною національного парку «Голосіївський», однак суди за його землі досі тривають. Незалежно від того, на чию користь буде ухвала суду — Міноборони, Київради чи приватного інвестора, всі сторони матимуть право на свій розсуд вирішувати долю зеленої оази.

Тому громадські активісти пропонують передати територію, сплановану під технопарк, до Голосіївського національного парку. «Будь-яке будівництво — це постріл у серце Біличанського лісу. Для розвитку таких технологій можна було знайти інший майданчик. Цю величезну територію — 146 гектарів — було відчужено  за темними схемами. Це проект олігарха, також передбачалося ще й будівництво дороги та прокладання комунікацій, до речі, коштом бюджету, — додає Вероніка Агеєва. — Якщо віддати ліс у приватні руки під забудову, Київ утратить частину своїх «зелених легень».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: