Коли важиться доля нації, історія не відрізняє поміж нейтральними боягузів.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, теоретик українського консерватизму

Чиновники борються за владу, а містяни мерзнуть

Дніпропетровськ поки не отримав лімітів на газ, без якого не можна запустити котельні
20 жовтня, 2015 - 11:45
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Ще 13 жовтня голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко у зв’язку з різким зниженням температури порекомендував містам і районам області подавати тепло в будинки мешканців. «Кожна громада має право самостійно вирішувати, коли розпочати опалювальний сезон. У цьому перевага децентралізації. На вулиці значно похолоднішало, настійно рекомендуємо громадам ввімкнути опалення, передусім у школах, дитячих садках та лікарнях», — зазначив губернатор.

За день до цього в.о. міського голови Дніпропетровська Галина Булавка теж підписала розпорядження про початок опалювального сезону, проте мешканці міста і далі мерзли у своїх квартирах. Варто зазначити, що опалення в правобережній частині Дніпропетровська забезпечують чотири основних теплозабезпечувальних підприємства, котельні яких працюють на газі. Лівобережжя міста опалюється відпрацьованим теплом Придніпровської ТЕС. Попри те, що електростанція потерпає внаслідок браку вугілля через війну на Донбасі, її керівництво висловило готовність вчасно подати тепло і гарячу воду. Проте незабаром виявилось, що комунальне підприємство, яке займається постачанням теплоносія в будинки, не поспішало відкривати заслінки. На шквал дзвінків у мерію і обурені висловлювання містян у соціальних мережах, чиновники вперто відмовчувалися. У цей час керівництво Дніпропетровська займалося виборами. За посаду мера пішли боротися в.о. міського голови Галина Булавка і її перший заступник Анатолій Крупський. Галина Іллівна представляє партію «Наш край», а Анатолій Федорович — «Відродження». Нагадаємо, з реєстрацією кандидатів від останньої політичної сили виникли великі проблеми.

Нарешті, враховуючи напружену обстановку, в.о. міського голови провела прес-конференцію, на якій спробувала пояснити зволікання з початком опалювального сезону. За її словами, незважаючи на прохолодну погоду спостерігається тенденція до підвищення температури на вулиці. Окрім того, зачекати із ввімкненням опалення нібито просять... самі мешканці міста, оскільки бояться отримати великі рахунки.

Незабаром з’ясувалося, що Дніпропетровськ поки що не отримав лімітів на газ, без якого не можна запустити котельні. За газ необхідно здійснити попередню оплату, а за відсутності вільних обігових коштів необхідно узяти кредити. Лімітами раніше займався перший заступник міського голови Анатолій Крупський. Проте він сам скликав прес-конференцію і звинуватив... керівництво міста у зриві опалювального сезону. «Це провокація, спланована заздалегідь. Заздалегідь було умисно розпорядженням Булавки усунуто з посади заступник мера, який займається ЖКГ. Сьогодні їхні заяви свідчать про те, що все робиться задля того, щоб зірвати опалювальний сезон: початок сезону і своєчасну подачу тепла», — заявив А. Крупський.

Утім, і до цього ходили чутки, що в керівництві міста немає згоди. Оскільки Г. Булавка офіційно перебуває в передвиборній відпустці, виконувати обов’язки міського голови почав Віталій Мархасін, нещодавно поновлений за рішенням суду на посаді керівника справами міськради. За його підписом з’явилося розпорядження про звільнення А.Крупського у зв’язку з чинністю закону «Про очищення влади». На місце А.Крупського призначили Вадима Шебанова, ще одного кандидата в мери, звільненого влітку з посади керуючого справами міськради. Проте Анатолій Федорович не розгубився і пояснив, що люстрація на нього не поширюється. Поки що він на «лікарняному» через травму, отриману колись на хокейному матчі. Хто тепер є справжньою владою в Дніпропетровську, хто кому начальник, хто законний, а хто ні — містяни не здогадуються. Попри те, що тепло минулим вихідними поступово почало з’являтися в окремих мікрорайонах Дніпропетровська, ситуація видається досить загрозливою. Мабуть, найгірше вона складається для мешканців району, прилеглого до ракетно-космічного «Південмашу». Завод, позбавлений традиційних замовлень, перебуває у фінансовому колапсі. Ще влітку ДТЕК обленерго через величезні борги обмежила подачу електрики на південмашівські об’єкти. Серед них і заводська котельня.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: