Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Iз «Укртелекомом» грають... на пониження

3 листопада, 2005 - 00:00

Учора парламентський комітет із питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства та зв’язку розбирався зі зверненням голова Фонду держмайна Валентин Семенюк із приводу фінансового положення національного оператора зв’язку ВАТ «Укртелеком». Як вважає голова Фонду, є ознаки фіктивного (навмисного) банкрутства «Укртелекому».

«Виникає загроза критичної неплатоспроможності одного з найкращих і найбільш привабливих підприємств України», — подають на сайті Верховної Ради слова Семенюк. У зверненні вона повідомляє, що наразі «Укртелеком» має перевищення приросту витрат над приростом прибутків, що за неконтрольованого розвитку подій може призвести до її банкрутства.

У профільному комітеті парламенту вважають доцільним рекомендувати Кабінету Міністрів невідкладно розглянути фінансово-майнове положення ВАТ «Укртелеком», прийняти програму підвищення його інвестиційної привабливості, вжити заходів із підвищення капіталізації товариства.

Тим часом «Укртелеком» набирає все більших обертів на українському ринку телекомунікацій, який дійсно вимагає якихось витрат. Так, 1 листопада він представив нову торгову марку «ОГО!», під якою надаватиме послугу високошвидкісного постійного підключення до інтернету за технологією Asymmetric Digital Subscriber Line (ADSL). Побудовано універсальну первинну транспортну мережу, яка дозволяє ефективно передавати всі типи інформації (голос, відео, дані). Це дозволяє знизити собівартість послуг і підвищити їхню якість. Володіючи цією мережею, «Укртелеком» швидко й ефективно інтегрується з мережами Франстелеком, Дойчетелеком й іншими грандами європейського та світового телекомунікаційного ринку.

Із чим же пов’язана ця атака, що чорнить найбільше українське підприємство, яке може стати одним із кандидатів на першочергову приватизацію. Чи не намагається таким чином Соцпартія, до якої, як відомо, належить Семенюк, торпедувати приватизацію «Укртелекому»? А можливо, йдеться зовсім про інше — про гру на пониження? Адже однієї лише такої заяви керівника структури, від імені держави керуючою цією величезною частиною власності України, достатньо, щоб охолодити запал потенційних покупців...

Проте, це вже не перша вербальна атака проти «Укртелекому». Три тижні тому екс-міністр економіки Сергій Терьохін говорив про недоцільність приватизації національного оператора зв’язку «Укртелеком». «Нещодавно було заявлено Єхануровим (прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. — Авт. ), що в першому кварталі майбутнього року відбуватимуться активні дії по приватизації «Укртелекому». У тому вигляді, в якому він сьогодні є, приватизувати його немає значення», — вважає Терьохін. «Без права мобільного зв’язку продавати «Укртелеком» як оператора зв’язку немає сенсу. Він нічого не вартий», — підкреслив екс-міністр. «Не можна сьогодні говорити про будь-яку приватизацію, особливо до виборів, такого величезного національного об’єкта, найкращої перлини нашої національної економіки...», — впевнений Терьохін. Ось лише неузгодження в нього виходить. Із одного боку «нічого не вартий», а з іншого все таки «перлина»? Або це просто спосіб натиснути на НКРС, яка все ще не видала «Укртелекому» ліцензії з надання послуг мобільного зв’язку, яку, відповідно до планів уряду, «Укртелеком» повинен отримати ще до кінця жовтня. Можливо, й Семенюк писала своє звернення, керуючись такими ж міркуваннями. Але результат вийшов протилежний.

На жаль, прес-служба «Укртелекому» не зуміла допомогти «Дню» отримати повноцінний коментар від керівництва підприємства. Але прислала дані про результати діяльності. За дев’ять місяців 2005 року надано послуг зв’язку на 5,8 мільярда гривень. Темп зростання в порівнянні з відповідним періодом 2004 року становив 110,6%. Нічого собі, банкрут!

Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: