Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 липня, 2004 - 00:00

У країні «блакитних фішок»

Обсяг торгів ПФТС за минулий тиждень (19 — 23 липня) становив 162,3 млн. грн. (131,56% рівня попереднього тижня). Обсяг торгів корпоративними облігаціями — 114,58 млн. грн. (99,5%), муніципальними облігаціями — 40,55 млн. грн. (-), акціями — 6,76 млн. грн. (87,34%), держоблігаціями — 0,36 млн. грн. (80%), опціонами — 0,02 млн. грн. (66,6%). Облігації-лідери торгів: Київської міськради (серія А), ЗАЗ (серія В), АВК (серія В); акції-лідери торгів: «Донбасенерго», «Укрнафта», «Укртелеком». Обсяг торгів ПФТС за період січень — 23 липня 2004 р. — 3,528 млрд. грн. Індекс акцій ПФТС за підсумками тижня знизився на 0,31% до 132,98. Серед акцій, що входять до «індексного кошика» ПФТС, лідерами зростання стали цінні папери «Стиролу», «Центренерго» та «Київенерго», а лідерами зниження — цінні папери «Нижньодніпровського трубопрокатного заводу», «Західенерго» й «Укртелекому». Із початку року індекс ПФТС виріс на 67,4%. Найбільший попит у ПФТС (за виставленим котируванням на купівлю) 23 липня був на акції ВАТ «Мотор Січ», ВАТ «Запоріжсталь», ВАТ «Центренерго», ВАТ «Укртелеком» та ВАТ «Укрнафта».

Серед тисячі найбільших банків світу один — український

У липневому номері англійського фінансового журналу «Банкір» опубліковано перелік 1000 провідних банків світу за підсумками діяльності у 2003 році. Серед них — Промінвестбанк, який входить до числа найбільших банків світу і, в порівнянні з минулорічним рейтингом, покращив позиції одразу на 34 місця. Банк має високі показники серед банків світу за прибутковістю активів (40 місце), платоспроможністю (85 місце), динамікою зростання прибутку (91 місце в світі). У цьому рейтингу банків він є єдиним від України. В журналі підкреслюється, що Промінвестбанк активно підтримує та реалізує стратегію інноваційно-інвестиційного розвитку економіки України. За 12 років діяльності в економіку України ним вкладені кошти, еквівалентні $37 млрд. Рейтинг комерційних банків журналу «Банкір» є глобальним, авторитетним та неупередженим джерелом інформації. Він базується на показниках капіталу відповідно до визначення Базельського комітету з урахуванням дотримання вимог платоспроможності та інших показників. Лідируючі позиції серед банків світу утримує банк Сітігруп (США), який є лідером на американському банківському ринку. В Європі найпотужнішим банком є Креді Агріколь Груп (Франція), в Азії — Міцуо Файненшл Груп (Японія), в Центрально-Східній Європі — «Сбербанк» (Росія).

У держпідприємства «Вугілля України» з’явився директор

Міністерство палива й енергетики призначило Павла Безсонова, який до цього виконував обов’язки керівника, директором держпідприємства «Вугілля України» — оператора оптового ринку енергетичного вугілля (ОРЕВ), що є посередником між вугільними підприємствами й енергогенеруючими компаніями. Держпідприємство укладає договори з вугільними підприємствами, що пропонують вугілля в різних обсягах і за різною ціною. Потім воно розраховує середню оптову ціну реалізації вугілля та середній залізничний тариф на його транспортування. Після цього з генкомпаніями укладають договори на поставку вугілля за розрахованими цінами.

Газета: 
Рубрика: