Краса - це нескінченність, виражена у закінченій формі.
Фрідріх Вільгельм Шеллінг, німецький філософ

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

27 вересня, 2007 - 00:00

Розширює мережу

Спільне підприємство «Західна нафтова група» (WOG, Луцьк) розширило мережу автозаправних станцій під маркою WOG до 317 комплексів у 21 регіоні країни. Як повідомила вчора прес-служба луцького ТОВ Торговий дім «Контініум-Галичина», нові станції почали роботу у Васильківському районі Київської області, а також на 68 му км траси Одеса—Кишинів. СП «Західна нафтова група» докінця року планує розширити мережу АЗС під маркою WOG до 337 комплексів.

Інвестиції в «зірки»

Світовий оператор готельного бізнесу з головним офісом у Брюсселі Rezidor Hotel Group планує до 2010—2011 рр. укласти контракти на будівництво чотирьох готелів в Україні. Як повідомила менеджер із реклами київського готелю Radisson SAS Олена Пневська, для будівництва готелів компанія розглядає найбільш інвестиційно привабливі міста з населенням понад 500 тисяч осіб. О. Пневська уточнила, що планується будівництво готелів Radisson SAS і бізнес-готелів Park Inn на три—чотири зірки. «Наразі ведуться переговори з інвесторами. Поки що в компанії не буде офіційного прес-релізу щодо планів із розвитку в Україні, надати більш детальну інформацію ми не можемо», — сказала вона.

«Пожарки» на експорт

Завод «Пожспецмаш» (Прилуки Чернігівської обл.) виготовлятиме пожежну техніку для Росії та Китаю. Про це повідомив міністр України з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич. «У нас вже є замовлення від наших колег із Росії. Розпочалося співробітництво з «КамАЗом», вони постачають сюди свою базу для того, щоб ми робили для них пожежну техніку, а вони реалізовуватимуть її на території Росії», — сказав він під час відвідування заводу «Пожспецмаш». За словами Н. Шуфрича, завод також розпочав співробітництво з Китаєм. «Зокрема, ми вивчаємо можливість спільного виробництва шасі великої потужності для лісів. Сьогодні продемонстровано ГАЗ 66із двотонним резервуаром води для гасіння лісових пожеж, а також машини ЗІЛ 131, які можуть їздити бездоріжжям, для гасіння пожежу лісовій і сільській місцевості», — зазначив він. Міністр повідомив, що до кінця року на заводі планується виготовити до 500 одиниць техніки, а з наступного року вийти на виробництво 1000 одиниць. «Ми сьогодні стали свідками відродження єдиного в колишньому Радянському Союзі й нині у СНД заводу з виробництва спеціальної пожежної техніки. Минулого року цей завод був на межі умисного банкрутства, але завдяки спільним діям уряду, МНС і Фонду держмайна його фактично повернули у державну власність», — сказав Н. Шуфрич, додавши, що з початку року на заводі виготовлено 148 одиниць техніки, що у 3,5 рази більше, ніж у минулому.

Самоокупна реконструкція

Одеська залізниця ввела в експлуатацію після реконструкції сервісний центр станції «Одеса-головна», споруди та частину шляхів станції «Одеса-сортувальна», а також добудований 10-поверховий інформаційно-обчислювальний центр, повідомив журналістам начальник Одеської залізниці Сергій Болоболін на прес-конференції в Одесі. За його даними, вартість реконструкції сервісного центра разом із купівлею обладнання становила 4,6 мільйона гривень, реконструкція станції обійшлася більш ніж у 15 мільйонів гривень, а добудова обчислювального центра — 23 мільйона гривень. С. Болоболін зазначив, що реконструкція станції «Одеса-сортувальна» дозволить збільшити вагонообіг і тим самим окупити згодом витрати на реконструкцію. За його словами, швидше за все окупиться сервісний центр, що приносить близько 200 тисяч гривень чистого прибутку на місяць.

Чеська лотерея по-українськи

Чеська акціонерна компанія Sazka підписала ексклюзивну угоду з київським підприємством «Українська національна лотерея» щодо спільного впровадження на українському ринку лотерейних і нелотерейних сервісів, говориться у повідомленні на офіційному веб-сайті чеської компанії. Згідно з договором, який діє до 2013 року, Sazka займеться впровадженням послуг із використанням мобільних телефонів, а також надасть УНЛ для використання власні термінали.

ТРЦ у самому центрі Донецька

Київська консалтингова компанія «Українська Торгова Гільдія» на підставі ексклюзивних прав продає земельну ділянку площею 10 га в центрі Донецька під будівництво торгово-розважального центра. Як повідомили в компанії, стартова ціна продажу становить $480 тисяч за один гектар. Разом із тим, у компанії не повідомили у чиїй власності знаходиться дільниця, пославшись на конфіденційність інформації. За даними компанії, наразі у місті функціонує не більше 12 ти торговельних об'єктів загальною площею 79 тис. м2, при цьому на кожну тисячу жителів припадає близько 78 м2 торгових площ, що у 1,5 рази менше, ніж у Києві. Разом із тим, у компанії спостерігається тенденція розміщення торговельних центрів у Донецьку ближче до місця розташування масового помешкання населення — на околиці. «До 2008 року число ТЦ розташованих у центрі, складе не більше за 50%, у прилеглих районах — 15%, а у спальних мікрорайонах — 35%», — вважає генеральний директор «УТГ» Вадим Непосєдов.

У Єгипет, але не відпочивати

НАК «Нафтогаз України» планує цього року розпочати бурові роботи на нафтогазоносних блоках у Єгипті та Лівії. Про це повідомив голова правління холдингу Євген Бакулін у Львові. «До Єгипту та Лівії направлені фахівці, які працюють на місцях. Ми плануємо поточного року ці роботи розпочати», — сказав він. Є. Бакулін уточнив, що «Нафтогаз України» наразі проводить відбір сервісних компаній, які виконуватимуть ці роботи в межах реалізації зарубіжних проектів НАК.

Місто на зв'язку

Київське ЗАТ «Телесистеми України» (ТМ PeopleNET) почало надавати своїм абонентам послугу «Місто на зв'язку», що дозволяє отримати одночасно з мобільним телефонним номером ще й номер фіксованого зв'язку (прямий міський), в Кривому Розі. Як повідомляється у прес-релізі компанії, вартість хвилини вихідних дзвінків на міські номери у Кривому Розі становитиме 0,03 гривни.

Газета: 
Рубрика: